Wiemy, gdzie zostanie rozegrany finał Pucharu Polski Strefy Konińskiej

2022-10-28 23:15:58

W Kole zostanie rozegrany finał Strefowego Pucharu Polski. Gospodarze - Olimpia Koło - podejmą GKS Sompolno.

W Strefowym Pucharze Polski już wszystko jasne. Tradycyjnie 11 listopada zostanie rozegrany wielki finał. W nim o tytuł najlepszej ekipy w regionie końskim powalczy GKS Sompolno z Olimpią Koło. Ten pierwszy grał już w finale w poprzednim roku, gdzie u siebie uległ 2:3 z Czarnymi Ostrowite.

W półfinale GKS zmierzył się u siebie z wyżej notowanym Polaninem Strzałkowo. Jednak w tym meczu zdecydowanie lepsi byli gospodarze grający na co dzień w klasie okręgowej. Gracze z Sompolna zdobyli pierwszą bramkę, jednak Polanin szybko zdołał odpowiedzieć. Dla gospodarzy strzelił Patryk Grabowiecki, dla gości - Bartosz Pilarski. W 23. minucie spotkania było już 2:1 za sprawą gola zdobytego przez Adama Oblizajka. Chwilę później po złym podaniu Aleksandra Stawskiego piłkę stracił Adrian Nadgrodkiewicz, a szybka kontra miejscowych dała gola na 3:1. Na listę strzelców zapisał się Bartosz Domaniecki. Ten sam piłkarz ustawił wynik na 4:1.

W drugim półfinale Polonia Golina podejmowała u siebie Olimpię Koło. Około 10. minuty przyjezdni zaatakowali z lewej strony boiska i strzałem po dłuższym słupku goście wyszli na prowadzenie. Autorem bramki był Dawid Lewandowski. Na 1:1 w 36. minucie strzelił Damian Zajączkowski. Zaraz na początku drugiej połowy golinianie wyszli na prowadzenie. Dla gospodarzy strzelił Alan Kujawa. Obraz gry uległ zmianie w 78. minucie kiedy to czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Polonii - Michał Jankowski. Według sędziego zagrał on ręką poza polem karnym. Gracze z Goliny kończyli więc mecz w dziesiątkę. Wykorzystali to rywale, którzy na początku zdołali wyrównać, a w samej końcówce zdobyć bramkę dającą finał. Na 2:2 strzelił Kamil Jaroszewski, a w samej końcówce Olimpii zwycięstwo dał Dawid Lewandowski, który po raz drugi w tym meczu spisał się na listę strzelców.

Mecz finałowy zaplanowano na godz. 11:00. W tym samym czasie zostaną rozegrane inne strefowe puchary w województwie wielkopolskim. Zwycięzcy tych rozgrywek na wiosnę zagrają w Wojewódzkim Pucharze Polski.