Filip Radoch z drużynowym Pucharem Europy

2022-10-10 14:44:23
Hubert Graczyk
Napisz do autora

Zawodnik Konińskiego Klubu Szermierczego, Filip Radoch z reprezentacją Polski zajął pierwsze miejsce na Pucharze Europy Kadetów w szabli.

Nasza kadra w zawodach rozgrywanych w Węgrzech okazała się bezkonkurencyjna. W ćwierćfinale pierwszy skład Polski pokonał drugi skład Grecji. W półfinale Polacy pokonali Włochów. W walce o złoto wygrali 45/38 z reprezentacją Rumuni. Drugi skład Polski uplasował się tuż za podium. W meczu o brąz Polacy przegrali z Włochami. Oprócz wspomnianego wcześniej Filipa, w skład naszej pierwszej reprezentacji wszedł: Aleksander Denkiewicz, Benedykt Denkiewicz, Krzysztof Dowgierd.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce również zajął Polak. Złoto wywalczył Benedykt Denkiewicz z UKS Szabla Ząbki. Najwyższej z konińskich szablistów uplasował się Adam Kaczmarczyk - 59. miejsce. Kacper Malcer zajął 68. pozycję, a Filip Radoch - 79.