Sokół odpadł z wojewódzkiego pucharu Polski. KKS 1925 Kalisz był lepszy o zaledwie jednego gola

2020-07-18 21:46:12
Sokół Kleczew nie zagra w półfinale wojewódzkiego pucharu Polski. Piłkarze z północy naszego powiatu przegrali dziś na wyjeździe, w ćwierćfinale z KKS-em 1925 Kalisz 0:1 (0:1).

Pierwsza odsłona rywalizacji była wyrównana. Drogę do bramki przeciwnika znaleźli jednak tylko gospodarze. Jedynego gola ćwierćfinałowego pojedynku zdobył w 38. minucie Michał Borecki. Doszło do tego po akcji prawą stroną boiska, po której piłka została wrzucona w głąb kleczewskiego pola karnego. Z interwencją nie poradził sobie Hubert Świtalski. Bramkarz Sokoła tylko podrzucił piłkę. Futbolówka wpadła w efekcie pod nogi Boreckiego. Ostatniemu z wymienionych pozostało uderzyć mocno po ziemi w stronę kleczewskiej siatki. W drugiej połowie świeżo upieczeni drugoligowcy rozsądnie pilnowali korzystnego wyniku. W efekcie Sokół pożegnał się z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Skład Sokoła Kleczew: Hubert Świtalski – Konrad Kobylarek (‘83 Konrad Mechowski), Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Szymon Bartosik, Maciej Adamczewski, Mateusz Roszak, Norbert Grzelak, Paweł Piceluk (‘60 Emanuel Mikołajczyk), Mateusz Majer (‘80 Olaf Wójtowicz), Łukasz Zagdański

źródło: sokolkleczew.pl