Jak informuje Katarzyna Rzepecka-Andrzejak, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął po jej interwencji postępowanie wyjaśniające w sprawie nieprawidłowości w kierowaniu pacjentów na SOR Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.
Przypomnijmy, że pod koniec maja radna wojewódzka zwróciła się z pismem do dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o skontrolowanie czy placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie wykonują koniecznych badań i przysyłają pacjentów w tym celu do konińskiego SOR-u. Radna już wielokrotnie wskazywała na długie oczekiwanie na przyjęcie pacjentów na SOR-ze.
Jest reakcja ze strony NFZ, który wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie nieprawidłowości w kierowaniu pacjentów na SOR w Koninie.
– Zwróciliśmy się do szpitala o uzupełniające informacje niezbędne do uzyskania pełnego obrazu funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego. Analizujemy również skargi składane przez pacjentów na funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej w subregionie – napisał Dariusz Brudło, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
– To efekt mojej interwencji i skarg mieszkańców na funkcjonowanie POZ w naszym subregionie. NFZ analizuje skargi pacjentów i zwrócił się do szpitala o dodatkowe informacje. O dalszych krokach będę informować. Mieszkańcy subregionu konińskiego zasługują na sprawną opiekę zdrowotną – będę o to nadal zabiegać – informuje radna Katarzyna Rzepecka-Andrzejak.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz