Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Sąd wydał wyrok za jazdę po pijanemu. Czy Tomasz M. straci teraz mandat radnego i nauczycielską posadę?

17:58, 29.03.2017 Aktualizacja: 04:57, 27.10.2025
Skomentuj Sąd wydał wyrok za jazdę po pijanemu. Czy Tomasz M. straci teraz mandat...

SądRejonowy w Turku wydał dziś wyrok w sprawie 45-latka z Tuliszkowa, który 9października ubiegłego roku, jadąc po pijanemu, został zatrzymany przezpolicjantów. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.Sędzia Beata Szumińska uznała oskarżonego winnym. Czy skazanie Tomasza M., tuliszkowskiegonauczyciela, będzie równoznaczne ze zwolnieniem go z pracy, a także z pełnieniafunkcji radnego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuliszkowie?

Dziś wSądzie Rejonowym w Turku odbyła się druga i ostatnia rozprawa przeciwkoTomaszowi M., przewodniczącemu Rady Miasta w Tuliszkowie, a zarazem nauczycielowiz tamtejszego Zespołu Szkół.

Policjazatrzymała go do kontroli drogowej 9 października ubiegłego roku, około godziny5.30. Jadąc oplem insignia miał w wydychanym powietrzu 1,81 promila alkoholu.Funkcjonariusze pobrali mu też krew do badań. Sprawa trafiła do prokuratury, aTomasz M. usłyszał zarzuty.

W piątek, 10 marca proces się rozpoczął. Przesłuchano wtedytrzy osoby, dziś kolejnych trzech świadków. – Pracuję w ośrodku kultury od2006 roku i od tego czasu współpracuję z panem Tomaszem, nauczycielem muzyki wZespole Szkół w Tuliszkowie – mówiłMirosław Rojek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.– Oskarżony przygotowuje dzieci i młodzież do różnego rodzaju konkursów,przeglądów i festiwali. Mam z nim kontakt nie tylko jako nauczycielem, ale teżprzewodniczącym Rady Miasta, wolontariuszem i społecznikiem – mówił Rojek. Podkreślał,że oskarżony pomaga przy organizacji i prowadzeniu imprez i uroczystości. Jestwspółtwórcą i kierownikiem Kasztelańskiej Kapeli, członkiem orkiestry dętej. Takżeburmistrz Grzegorz Ciesielski twierdził, że Tomasz M. jest człowiekiem onieposzlakowanej opinii. Zna go bardzo dobrze, nie tylko jako nauczyciela imuzyka, ale też jako radnego. - Nienagannie pełni swoją funkcję w RadzieMiasta. Jest osobą kreatywną i konkretną, co jest niezwykle ważne. Od dwóchkadencji pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta. Dzięki jego zaangażowaniuwiele udało nam się osiągnąć, między innymi w pozyskiwaniu środków z UniiEuropejskiej na zadania inwestycyjne w gminie – zeznał Ciesielski.Burmistrz, podobnie jak jego poprzednik mówił też o charytatywnej działalnościoskarżonego.

Prokurator wniósł jednak o uznanie Tomasza M. za winnegozarzucanego czynu, nałożenie na niego kary grzywny w wysokości 200 stawekdziennych po 10 złotych czyli 2000 złotych, zakazanie prowadzenia pojazdów naokres 3 lat, z zaliczeniem okresu zatrzymania prawa jazdy. Dodatkowo wnioskowało orzeczenie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonymoraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tysięcy złotych, a takżezasądzenie wszystkich kosztów sądowych.

Sędzia Beata Szumińska w całości przychyliła się dowysokości kary zaproponowanej przez prokuratora. -Okoliczności oraz winaoskarżonego nie budzą żadnych wątpliwości. W ocenie sądu nie zachodząprzesłanki do warunkowego umorzenia postępowania – mówiła sędzia.

Iwona Łechtańska-Pańczyk, OlgaBoksa

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%