Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

„To wyjątkowa motywacja dla nas wszystkich”. Wójt Skulska z absolutorium

Krystian Cichocki Krystian Cichocki 13:36, 24.06.2026 Aktualizacja: 13:46, 24.06.2026
Skomentuj „To wyjątkowa motywacja dla nas wszystkich”. Wójt Skulska z absolutorium

Dochody na poziomie około 54 mln zł, inwestycje warte blisko 14 mln zł oraz realizacja niemal 98 proc. zaplanowanych zadań – to najważniejsze dane przedstawione podczas sesji absolutoryjnej Rady Gminy Skulsk. Po debacie nad raportem o stanie gminy i omówieniu sprawozdania finansowego, radni jednogłośnie udzielili Andrzejowi Operaczowi, wójtowi gminy Skulsk, wotum zaufania i absolutorium.

Dochody gminy Skulsk w 2025 roku wyniosły nieco ponad 54 miliony złotych, a wydatki prawie 54,8 miliona. Na inwestycje przeznaczono niemal 14 milionów złotych.

Wśród najważniejszych inwestycji zrealizowanych w 2025 roku były między innymi: rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (ponad 4,38 mln zł), budowa chodnika w Wandowie, wyniesione przejście dla pieszych w Kobylankach, przebudowa dróg gminnych w Galiszewie i Nowej Wsi, termomodernizacje budynków publicznych, rozpoczęcie tworzenia Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, modernizacja oświetlenia za ponad 730 tys. zł, plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Skulsku, czy rozpoczęcie prac przy kościele parafialnym.

Gmina Skulsk jest w trakcie realizacji dwóch ważnych inwestycji. Pierwszą z nich jest Klub dziecięcy „Aktywny Maluch”. – Prace wykończeniowe w środku dobiegają końca, trwa w tej chwili utwardzanie drogi pożarowej i ogrodzenie tej nieruchomości, tak więc te prace powinny być zakończone do końca tego tygodnia. Nabory rozpoczną się z chwilą, kiedy będzie wyłoniony dyrektor tej placówki. Do konkursu zgłosiła się jedna osoba i ta procedura również powinna się zakończyć w ciągu tygodnia. 1 września ruszamy i myślę, że to nie jest w żaden sposób zagrożone. Wręcz przeciwnie, zachęcamy i zapraszamy do korzystania z tej placówki – mówił Andrzej Operacz, wójt gminy Skulsk.

Drugą ważna inwestycją jest Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. – W jego ramach funkcjonować będą dwie formy wsparcia. Pierwsza to forma wsparcia całodobowego pobytu. Powstaną trzy mieszkania. Żeby móc skorzystać z tej formy, trzeba posiadać odpowiednie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i chcieć u nas w Buszkowie na stałe zamieszkać. Druga forma to będzie dzienny, ośmiogodzinny pobyt dla zdeklarowanych uczestników. Tu też są pewne wymagania co do wyboru osób. Na dzień dzisiejszy musimy zmierzyć się z pracami remontowymi i adaptacją tych pomieszczeń do nowej funkcji. Projekt niezbędny i ukierunkowany na utworzenie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dotyczył tylko i wyłącznie parteru byłej szkoły podstawowej w Buszkowie, a pozyskane środki za pośrednictwem wojewody wielkopolskiego w ramach tego naboru wypełnią w całości lukę w tym budynku – powiedział Andrzej Operacz.

Po debacie nad raportem o stanie gminy i omówieniu sprawozdania finansowego, radni jednogłośnie udzielili wójtowi gminy Skulsk, wotum zaufania i absolutorium. – Absolutorium to jest pewnego rodzaju swoiste podsumowanie tego całego naszego wysiłku wszystkich samorządowców i pracowników urzędu ukierunkowane na realizację tego, co mamy zapisane w budżecie i opracowane przez nas wspólnie podczas spotkań rady i posiedzeń poszczególnych komisji. Serdecznie dziękuję za ten pełen obiektywizm i za jednogłośne absolutorium. To jest naprawdę wyjątkowa motywacja dla nas wszystkich do dalszego rozwoju naszej społeczności i pracy dla naszych mieszkańców – mówił Andrzej Operacz, dziękując także skarbnik gminy, wszystkim pracownikom urzędu, oraz sołtysom. – Wszystkim serdecznie dziękuję i mam nadzieję na dalszą, skuteczną, a przede wszystkim owocną pracę dla naszej społeczności, a motywacja ku temu wyjątkowa, bowiem to jednogłośne absolutorium z całą pewnością taką motywacją dla nas wszystkich będzie – dodał.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%