Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Długa kolejka oczekujących do żłobka. Czy będzie więcej miejsc?

11:36, 25.01.2023 Aktualizacja: 21:51, 24.10.2025
Skomentuj Długa kolejka oczekujących do żłobka. Czy będzie więcej miejsc?

Ponad 100 dzieci oczekuje w tej chwili na przyjęcie doŻłobka Miejskiego w Koninie. Miasto przymierza się do zwiększenia miejsc w placówceo kilkadziesiąt. Na razie jednak nie zostały podjęte konkretne decyzje w tejsprawie.

Podczas dzisiejszej sesji konińscy radni podjęli decyzję opodwyżce opłaty za pobyt dziecka w żłobku miejskim. Teraz wynosi ona 361złotych, a od 1 marca kwota wzrośnie do 558 złotych. Jak tłumaczył podczasposiedzenia komisji wiceprezydent Witold Nowak, powodem są rosnące koszty,także związane z funkcjonowaniem placówki.

Jak poinformowała wtedy Magdalena Rabikowska, dyrektorŻłobka Miejskiego w Koninie, w tej chwili w placówce jest 179 dzieci. – Kolejkaoczekujących to jest ponad 100 wniosków. Potrzeba cały czas jest – mówiła.Wskazując, że koszty utrzymania są coraz większe. – Przede wszystkim marzy misię wyremontowanie żłobka i wyregulowanie płac moim pracowniom, bo praca jestciężka – opieka nad małymi dziećmi, zwłaszcza cudzymi. Zdajemy chyba sobiesprawę jak wygląda – mówiła Magdalena Rabikowska. Nawiązując do jej wypowiedzi,z prośbą do prezydenta zwrócił się radny Wiesław Wanjas. – Żebyśmy rozejrzeli sięi znaleźli miejsce, które będzie bardzo dobre na rozbudowę bazy żłobkowej.Potrzeba jest wielka i należy się pochylić z pełną stanowczością nad tymtematem – mówił Wiesław Wanjas.

Witold Nowak, zastępca prezydenta, powiedział, że właśnieprowadzone są rozmowy dotyczące możliwości złożenia wniosku do programu MaluchPlus na utworzenie nowych miejsc żłobkowych. – Mówiąc szczerze nas, z punktuwidzenia takiej logistyki funkcjonowania i rozwoju miasta, interesują miejsca złobkowe– nie chcę powiedzieć w starej, ale w lewobrzeżnej części miasta, bo to brzmilepiej. Nie chodzi tylko o Starówkę, ale bloki powstające na osiedluPiłsudskiego – mówił Witold Nowak. – Nie chcę za daleko wybiegać w przyszłość. Do19 lutego mamy czas, rozpoczęliśmy dzisiaj intensywną analizę możliwości lokalizacjiżłobka w lewobrzeżnym obszarze miasta. Teraz jest on przy ulicy Staszica wczęści budynku, ale to absolutnie nie wystarcza na tę część miasta.

– Będziemy szukać lokalizacji dla żłobka miejskiego. Myślę,że na kilkadziesiąt miejsc. Nie chcę określać, proszę mnie też nie trzymać zasłowo, bo trwają analizy finansowe z tym związane do tego, by utworzyć więcejmiejsc żłobkowych w tej części Konina – wyjaśniał wiceprezydent Nowak. Łącznie ztymi już istniejącymi i nowymi mogłoby być 220-230 miejsc. – Byłoby to już dużąulgą dla rodziców czekających na miejsca żłobkowe – stwierdził Witold Nowak.

– Jestem zadowolony z odpowiedzi pana prezydenta, ponieważjest to bardzo ważna rzecz. Lewobrzeżna część jest to najlepsze miejsce dorozbudowy, ponieważ jest tutaj część żłobkowa. Tylko wystarczy je rozbudować, ate instytucje gdzie są, przenieść gdzie indziej. Ale to jest tylko mojasugestia, bo nie jestem od podejmowania takich decyzji – mówił Wiesław Wanjas.Tłumacząc, że rodzice maluchów uczęszczających do konińskiego żłobka bardzowysoko oceniają jego pracę. – Bardzo dziękuję pani dyrektor i całemupersonelowi za to, co robicie dla konińskich dzieci – mówił Wiesław Wanjas.

– Fajnie byłoby usłyszeć opinię od samych żłobkowiczów, alepóki co jest to niemożliwe. To tak pół żartem, pół serio, chociaż oczywiście onisą tutaj najważniejsi – mówił Zenon Chojnacki, przewodniczący komisji rodziny ispraw społecznych. – Od tych najstarszych słyszymy codziennie – dodałaMagdalena Rabikowska.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%