Kleczew

Wygrana na pożegnanie z kleczewskimi kibicami. Sokół pokonał Bałtyk Koszalin 3:1

2019-06-09 16:52:54

Piłkarze Sokoła Kleczew mają za sobą ostatnią potyczkę przed własną publicznością w sezonie 2018/2019. Trzecioligowcy z naszego powiatu pokonali 3:1 (0:1) Bałtyk Koszalin. Wszystkie bramki dla biało-zielonych padły na przestrzeni zaledwie jedenastu minut.

Bałtyk Koszalin rozpoczął to spotkanie w bardzo młodzieżowym zestawieniu. W wyjściowym składzie tej drużyny było aż dziesięciu adeptów futbolu. Niespodziewanie, to właśnie goście wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Wynik spotkania został otwarty już w drugiej minucie przez Huberta Górkę. Rezultat 1:0 dla koszalinian utrzymywał się aż do 76. minuty. Ostatni kwadrans należał jednak do kleczewian. Najpierw wyrównał Jan Paczyński. Dziewięć minut później gola na 2:1 zdobył strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego – Jakub Dębowski. Po chwili było 3:1 za sprawą Marcela Koziorowskiego. Tym samym Sokół przełamał passę czterech meczów bez wygranej przy al. 600-lecia.

Kleczewianie mają teraz na swym koncie 53 punkty i plasują się na dziewiątej lokacie tabeli drugiej grupy III ligi. Biało-zieloni zakończą sezon na wyjeździe. W najbliższą sobotę (15 czerwca) o godz. 17.00 zmierzą się w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski, Michał Wolinowski, Sebastian Śmiałek (‘77 Kuba Młynarski), Arkadiusz Widelski, Aleksander Theus, Tomasz Kowalczuk, Marcel Koziorowski, Norbert Grzelak, Jakub Dębowski, Szymon Szczęsny, Miłosz Świątnicki (‘63 Jan Paczyński)