Kolejny remis Górnika w Uniejowie. Dwie bramki w sparingu z Unią Skierniewice

2020-02-17 15:47:39
Drużyna występująca w pierwszej grupie trzeciej ligi, Unia Skierniewice, była kolejnym zimowym sparingpartnerem Górnika Konin. Rozegrany w Uniejowie mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0).

Obie bramki tego spotkania padły w drugiej połowie. Wynik meczu na korzyść konińskiego Górnika otworzył w 73. minucie Wiktor Walczak, który zamienił na gola celne dośrodkowanie Filipa Stożka. Skierniewiczanie wyrównali w ostatniej akcji meczu. Piłka ugrzęzła w konińskiej siatce po rzucie wolnym. Rezultat spotkania ustalił Mateusz Stępień. To był przedostatni towarzyski mecz „biało-niebieskich” przed startem rundy wiosennej. Koninian czeka jeszcze sparing z Pogonią Mogilno (IV liga kujawsko-pomorska). Zaplanowano go na najbliższą sobotę, 22 lutego. Dokładne miejsce i godzina rozegrania tego meczu mają zostać podane przez Górnika Konin w najbliższym czasie.

Skład Górnika w meczu z Unią Skierniewice: zawodnik testowany – Jakub Szaniec, Wojciech Mazurowski, Bartosz Zakrzewski, Damian Ścibiorek, Michał Lorencki, Emil Więcek, Dawid Kalinowski, Kamil Sternicki, Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski. W drugiej połowie zagrali: Klaudiusz Kurek, Tomasz Kowalski, Filip Stożek, Wiktor Walczak, Marcel Koziorowski oraz Miłosz Nowak