Mistrzowie Polski zwycięzcami powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych w Turku

2022-09-12 10:43:53
Andrzej Tyczyno

W niedzielę na stadionie 1000-lecia w Turku odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Tytuły mistrzowskie zdobyły: kobieca drużyna z Kalinowej gmina Turek i męska z Janiszewa w gminie Brudzew.

Do rywalizacji w mistrzostwach powiatu przystąpiły 23 drużyny reprezentujące wszystkie z dziewięciu gmin, w tym pięć kobiecych i osiemnaście męskich. Zawody tego szczebla odbywają się co dwa lata. Rywalizowano przez cztery godziny według tradycyjnych reguł, czyli „na mokro” w sztafecie 7x50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.

Wśród pań zwyciężyły druhny z OSP Kalinowa – 99,32 pkt, mistrzynie Polski z 2019 roku. Na drugim stopniu stanęły niedawne brązowe medalistki olimpijskie z OSP Głuchów gmina Kawęczyn – 108,54 pkt., a na trzecim panie Chylina (gmina Władysławów) – 121,7 pkt. Czwartą lokatę zajęła drużyna z Wyszyny (także gmina Władysławów) – 137,8 pkt., a piąte reprezentantki OSP Malanów – 142,85 pkt.

W kategorii mężczyzn tryumfowali strażaccy mistrzowie Polski, druhowie z OSP Janiszew – 87,1 pkt (czas plus punkty karne). Drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Kalinowa – 90,6 pkt., a trzecie wywalczył zespół OSP Galew gmina Brudzew – 91,05 pkt. Na miejscu czwartym uplasowali się tegoroczni olimpijczycy z Głuchowa – 93,22 pkt., a piąte miejsce zajęli druhowie OSP Janów gmina Brudzew – 103,72 pkt.
Najlepszym drużynom wręczono medale i puchary, a wszystkim podziękowania i nagrody pieniężne. Uhonorowano też najmłodszego i najstarszego zawodnika. Medale wręczono także reprezentującym gminy i powiat samorządowcom oraz sędziom i druhom zaangażowanym w organizację zawodów.