Cztery starty, cztery medale

2024-05-12 14:00:00
Andrzej Tyczyno
Napisz do autora

Z czterema medalami wrócili reprezentanci UKS Skoczek z Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS. Złoto wywalczył Mateusz Nijakowski na dystansie 1.500 metrów. Teraz medalistów czeka start w czerwcowych Mistrzostwach Polski LZS.

Na stadionie MOSIR w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Startowały zawodniczki i zawodnicy w kategoriach wiekowych U18, U20 i U23.

Nasi wśród 500

Wśród 500 uczestników nie zabrakło czterech lekkoatletów reprezentujących Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Władysławów. Wystartowali w dwóch konkurencjach zdobywając cztery medale, po jednym złotym i brązowym i dwóch srebrnych.

Wszyscy z medalami

Najlepiej spisał się Mateusz Nijakowski U18, wygrywając na dystansie 1.500 metrów w czasie 4.07,06 min. Na tym samym dystansie, na drugim stopniu podium stanęła Dominika Grzelczak U18 poprawiając rekord życiowy czasem 4.56,53 min. Srebro wywalczył także Antoni Pławiński U18 na dystansie 110 m przez płotki, przebiegając ten dystans w czasie 15,93 s. Brąz w tej konkurencji zdobył Mateusz Szewczyński U18. Czas 16,47 s, jest jego nowym rekordem życiowym.

Teraz mistrzostwa kraju

Teraz czekają medalistów Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w 7-9 czerwca we Włocławku. Florian Berliński – prezes klubu, a zarazem trener, liczy na doskonałą postawę swoich podopiecznych.