Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Rozmawialiśmy z Krystianem Bielikiem. „Założyć koszulkę Górnika to dla mnie coś niesamowitego”

22:22, 30.05.2023 Aktualizacja: 18:19, 23.10.2025
Skomentuj Rozmawialiśmy z Krystianem Bielikiem. „Założyć koszulkę Górnika to dla...

Krystian Bielik przygotowuje się z Górnikiem Konin dozgrupowania reprezentacji Polski. Dzisiaj każdy na stadionie im. ZłotejJedenastki Kazimierza Górskiego mógł uczestniczyć w treningu otwartym. – Fajnie,żeby miasto jeszcze bardziej pomagało i doszli do pełnego porozumienia. Chodzio odbudowanie klubu, który w Koninie zasługuje na coś więcej niż piąta liga.Życzyłbym sobie, żeby w następnym sezonie Górnik, nie przyjmuję wręcz innejopcji, wszedł do czwartej ligi, a później walczył o najwyższe cele, czylipóźniej o trzecią ligę – mówił w rozmowie z nami Krystian Bielik.

KrystianBielik jest koninianinem i wychowankiem Górnika Konin. Niedawno został jegoakcjonariuszem. Wielu fanów piłki nożnej miało dzisiaj wyjątkową okazję, żeby spotkaćreprezentanta Polski w piłce nożnej na stadionie im. Złotej JedenastkiKazimierza Górskiego. Można było googlądać podczas otwartego treningu z zawodnikami Górnika, ale także poprosić oautograf czy zdjęcie.

– Jak gra Ci się z symbolem Górnika Konin na piersi?

– Bardzodobrze. Założyć koszulkę Górnika to dla mnie coś niesamowitego, a także potrenowaćze swoimi dobrymi przyjaciółmi i przygotować się do reprezentacji. Mamy fajnewarunki, tylko szkoda, że boisko nie jest podlane, bo tak byłoby super. Każdymiałby uśmiech na twarzy i nikt by nie narzekał. To fajny czas spędzony razem itego nikt nam nie zabierze. Jest sentyment i pozostanie!

– Jak widzisz się w Górniku Konin? Chcesz wspieraćklub nie tylko treningowo, merytorycznie, ale też finansowo?

– Zawsze,gdy ktoś mnie pyta o pomoc dla seniorów czy dla młodszego rocznika o piłki lubtyczki, nigdy nie powiedziałem nie! Jeśli czegoś brakowało to zawsze ja iMarcin Kamiński byliśmy pierwsi do wysłania tych kilku drobnych, żeby chłopakimieli porządny sprzęt. Jak mogę, tak pomagam. Jeżeli znowu będzie potrzebnapomoc, chociaż teraz widać, że to idzie w dobrym kierunku, fajnie, żeby miastojeszcze bardziej pomagało i doszli do pełnego porozumienia. Chodzi o to, żebyodbudować klub, który w Koninie zasługuje na coś więcej niż piąta liga.Życzyłbym sobie, żeby w następnym sezonie Górnik, nie przyjmuję wręcz innejopcji, wszedł do czwartej ligi, a później walczył o najwyższe cele, czylipóźniej o trzecią ligę. Wtedy to przyciąga kibica. Widać, że jest to spójne ipracuje na coś dobrego w przyszłości.

–To prawda, że do tej pory nie grałeś na stadionieim. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego?

– Nie przypominam sobie, żebym grał tu mecz ligowy. Wydaje mi się, żegraliśmy zawsze na Dmowskiego. Tutaj tylko przychodziłem na mecze seniorówGórnika i je oglądałem.

– Czy to coteraz robisz w Koninie traktujesz jeszcze jako wakacje, czy to już praca?

– Już zacząłem pracę. Przez pierwszy tydzień, dwa może trochę sobieodpuściłem, nie za dużo robiłem, pojadłem, odpocząłem mentalnie i zatęskniłemza piłką. Niektórzy mogą powiedzieć: „O Jezu, poszedł do Górnika, do piątejligi”. Ale tu nie o to chodzi, tylko, żeby się przepalić, zmęczyć, żeby nogiznowu poczuły! Treningi, które tutaj są z tym trenerem, można odczuć nanastępny dzień. Po to tutaj jestem i po to to robię!

– Gdziezobaczymy Cię w kolejnym sezonie?

– Raczej na pewno nie w League One. Najprawdopodobniej trzeba będzie gdzieśodejść, ale gdzie? Nie mam jeszcze żadnych konkretów na stole. Agenci pracują imam nadzieję, że znajdziemy coś dobrego, nie tylko pod kątem, by odejść i gdzieśpójść grać, tylko żeby się rozwijać. Ciężko mi na razie powiedzieć coś więcej naten temat, bo nie wiem!

– Kto jesttakim Twoim pierwszym doradcą w tych sprawach zawodowych? Dzwonisz do rodzicówdo Konina?

– Oczywiście rodzice zawsze mnie wspierają, ale nie podpowiadają. Jakikolwiekkierunek wybiorę są ze mną i wspierają mnie na całego. Mam dobrego przyjacielaagenta Polaka, ale mam też agencję angielską. Pracujemy wszyscy razem i gramydo jednej bramki i staramy się coś dobrego dla mnie znaleźć, tak jakpowiedziałem, pod kątem rozwijania się i grania na najwyższym poziomie. Takijest plan.

– Jaki tobędzie czas na reprezentacji Polski?

– Miejmy nadzieję, że dobry. Przygotowujemy się do mistrzostw Europy. Niedopuszczamy w ogóle myśli, że moglibyśmy się do nich nie dostać. Mamy grupę,jaką mamy. Pierwszy mecz z Czechami, niestety, porażka! Troszkę źle zaczęliśmy.Później wygrana z Albanią, także mamy 3 punkty. Teraz ważny wyjazd do Mołdawiii dobrze to trzeba zacząć, ale przede wszystkim zaczniemy to meczem z Niemcami.Do tego trzeba podejść nie na 100 procent tylko na 120. Wtedy będzie łatwiej zMołdawią. Trzeba być w pełni skoncentrowanym i pracować, żeby potem nie bić sięw piersi i mówić: mogłem się lepiej przygotować i być bardziej skoncentrowany.

– Pewnie teraztak szybko nie zobaczymy Cię w Górniku?

– Jak pojadę to już nie, bo jak wrócę po zgrupowaniu, to będzie siedemostatnich dni na trochę relaksu. Zobaczymy, co się wydarzy po kadrze. Do 29czerwca Derby County wraca do treningów i jeżeli nic się nie rozwinie do tegoczasu, to wracam, trenuję, bo to jest mój klub i tam daję z siebie wszystko.Bardzo możliwy jest taki scenariusz, że będę musiał wrócić i z nim trenował.Przeżyłem tam bardzo dobre chwile, jestem wdzięczny ludziom. Oczywiście były wzloty i upadki, chybatrochę więcej tych upadków przez kontuzje. Ale podnosiłem się i jestem! Zagrałem45 meczów w tym sezonie, więc jak dla mnie to dobry wynik. Liczę na coś więcej wnastępnym sezonie.

– Napiłkarską „emeryturę” rozważasz powrót do Konina?

– Jak będzie druga, trzecia liga, coś więcej i nogi mi pozwolą w wieku 37lat, to może. Czemu nie!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%