Nie zyskał poparciawniosek radnego Jacka Pernala o wycofanie z porządku obrad dzisiejszej sesji RadyMiejskiej w Kleczewie projektu uchwały dotyczącej podniesienia opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi. – To minimum konieczne – mówił burmistrz o2 złotych podwyżki. Radni ostatecznie przegłosowali złotówkę.
Jak tłumaczył swójwniosek radny, w obradach nie bierze udziału jedna trzecia składu rady. – Podrugie musimy to przedyskutować w szerszym gronie, żebyśmy wiedzieli, jak siędo tego zabrać – mówił Jacek Pernal. – Z tego co wiem, nie odbyła się komisjasamorządowa i rolnictwa, a one są kluczowe, jeżeli chodzi o te kwestie, takwięc absolutnie ten wniosek wspieram – dodał Maciej Trzewiczyński, przewodniczącyRady Miejskiej w Kleczewie.
Tuż przed głosowaniem głoszabrał burmistrz Mariusz Musiałowski. Powiedział, że jeśli dzisiaj ta uchwałanie będzie podjęta, pojawi się zamieszanie, bo przez część miesiąca będzie jednastawka, a później nowa. To na pewno przyniosłoby kłopoty z naliczaniem. Ostatecznieradni wniosku radnego Jacka Pernala o wycofanie projektu uchwały w sprawiepodwyżki opłaty nie zaakceptowali.
Podwyżka, jak wyjaśnianona sesji, ma związek ze wzrostem pensji minimalnej, cen paliw, inflacją. Nowastawka miała być podniesiona do 24 złotych, czyli o 2 złote miesięcznie namieszkańca. Jak wyjaśniał burmistrz, to „minimum konieczne” i „propozycjarozsądna, choć wiadomo, że nikt nie lubi podwyżek”. Radny Wiesław Stolarski zawnioskowałjednak, by ponieść opłatę o złotówkę, czyli stawka od osoby miesięcznie wynosićbędzie 23 zł. Radni głosowali następująco: 8 było za, 2 się wstrzymało, 5nieobecnych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz