22 wypadki, 196 kolizji, 22 osobyranne i jedna ofiara śmiertelna. Konińscy policjanci dokonali analizybezpieczeństwa w ruchu drogowym w ostatnim miesiącu wakacji. W porównaniu doanalogicznego okresu w 2019 i 2020 roku odnotowano znaczny spadeknajgroźniejszych zdarzeń drogowych. Podczas, gdy w dwóch poprzednich latach wsierpniu nikt nie zginął, w tym roku śmierć na miejscu poniósł motocyklista.
Najczęstszymi przyczynami powstawania zdarzeńdrogowych były: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (4 wypadki, 6 osób rannych, 18kolizji), nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (7 wypadków, 7 osób rannych, 17kolizji), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (2 wypadki, 1osoba zabita, 1 osoba ranna, 36 kolizji), nieprawidłowa zmiana pasa ruchu (22kolizje).
Miejsca najbardziej zagrożone to: droga K-25 – 1 wypadek, 1 osoba ranna, 30kolizji; droga K-92 – 3 wypadki, 3 osoby ranne, 22 kolizje; droga W-264 – 2wypadki, 1 osoba zabita, 2 osoby ranne, 11 kolizji; droga W-266 – 1 wypadek, 1osoba ranna, 11 kolizji.
W sierpniu policjanci ujawnili na terenie powiatu konińskiego 30 nietrzeźwychkierujących pojazdami mechanicznymi oraz 18 nietrzeźwych rowerzystów. Ponadtonietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 5 zdarzeń drogowych.
na
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz