Powiat Koniński uzyskał dotację z Unii Europejskiej na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Rzgów-Dąbrowica. Wysokość dofinansowania to 2.036.362,29 zł.
Jak informują pracownicy konińskiego starostwa, projekt realizowany jest, by zwiększyć zainteresowanie transportem rowerowym, który wpłynie na obniżenie emisji substancji szkodliwych do powietrza dzięki rezygnacji z podróży transportem samochodowym.
– Projekt obejmuje wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 3237P na odcinku Rzgów-Dąbrowica o długości 1,552 km. W ramach projektu planuje się wykonanie systemu Park&Ride, obejmującego miejsce postoju rowerów, samoobsługową stację naprawy rowerów i miejsce odpoczynku dla rowerzystów. Grupą docelową projektu będą mieszkańcy Gminy Rzgów i Gmin ościennych oraz turyści. Efektem projektu będzie rozwój infrastruktury transportu zeroemisyjnego, co przyczyni się do niższego zużycia energii w stosunku do stanu obecnego, przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 i gazów cieplarnianych w stosunku do transportu zmotoryzowanego – informują urzędnicy.
Jak podają wartość projektu to 3.167.088,99 zł, a wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2.036.362,29 zł.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz