Złotówkę więcej, za każde 50 kilometrów przejazdu,zapłacą kierowcy aut osobowych poruszający się autostradą A2 z Konina do NowegoTomyśla. Podwyżki dotyczą także innych pojazdów. Wyższe stawki obowiązywać będąod poniedziałku, 15 lutego, od godziny 6.00.
Do tej pory opłatadla aut osobowych i motocykli wynosiła 22 zł za przejazd 50 kilometrów drogi. Odponiedziałku za każdy z trzech odcinków A2 na trasie pomiędzy Koninem a NowymTomyślem trzeba będzie zapłacić po 23 zł.
Stawki dlapozostałych pojazdów będą wynosić: • 34 zł – pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jednawyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóchosiach z przyczepami, • 52 zł – pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóchosiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze zprzyczepami, • 80 zł – pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdysamochodowe o trzech osiach z przyczepami, • 230 zł – pojazdy ponadnormatywne.
Jak informuje Autostrada Wielkopolska, zmiana stawek spowodowanajest rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz