W gminie Wilczyn zakończona została rozbudowa ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej z Wilczogóry do miejscowości Góry Kolonia. Nowy odcinek o długości 1163 metrów powstał w miejscu dawnej kolejki wąskotorowej i biegnie aż do granicy z gminą Kleczew.
Ścieżka została wyposażona w liczne udogodnienia. Powstały stojaki rowerowe, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, drewniana altana z ławkami, kosze na śmieci oraz dwa hybrydowe, solarno-wiatrowe punkty oświetleniowe. Na trasie znalazły się także liczne pionowe i poziome oznakowania. Wzdłuż ścieżki posadzono również drzewa miododajne.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 1,31 mln zł, z czego blisko 920 tys. zł pochodzi z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021–2027.
Inwestycja ma zachęcić mieszkańców do korzystania z roweru jako środka transportu, poprawić bezpieczeństwo oraz ograniczyć emisję spalin. Zakładane efekty projektu to około dwa tysiące użytkowników trasy rocznie.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz