Piątka Turek zaczęła od wygranej, Orzeł Osiecza od porażki. Trwają siatkarskie ćwierćfinały o II ligę

2019-04-06 12:06:18

Za trzecioligowymi siatkarzami z naszego regionu pierwsze potyczki w turniejach ćwierćfinałowych o awans do drugiej ligi. Ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Piątki Turek. Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza przegrał z Faurecią Jelcz-Laskowice.

Zawodnicy z Turku pokonali MKS MDK Warszawa bez straty seta. W kolejnych częściach spotkania było: 25:21, 25:20 i 25:19. Teraz Piątkę czeka jeszcze tylko jeden pojedynek, bo w turnieju zorganizowanym w Turku biorą udział tylko trzy zespoły. Piątka będzie miała awans w garści, jeżeli wygra w niedzielę (7.04) z AZS UMK Toruń (godz. 11.00). Od przegranej w pięciu setach rozpoczął swój udział w ćwierćfinałowym turnieju zorganizowanym w Rzgowie, Orzeł Osiecza. Siatkarze z powiatu konińskiego mierzyli się z Faurecią Jelcz-Laskowice. W pierwszym secie goście byli lepsi o pięć punktów. Dwie kolejne partie pojedynku kończyły się wygranymi Orła (do 10 i do 17). Faurecia wyrównała w czwartym secie (do 21). Tie-break zakończył się wynikiem 15:10 na korzyść siatkarzy z Jelcza-Laskowic. W sobotę (6.04) czekają nas dwa kolejne pojedynki turnieju w Rzgowie: Faurecia Jelcz-Laskowice – Olimpijczyk Drawsko Pomorskie (godz. 17.00) oraz Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza – MKSR Pyskowice (godz. 20.00). W Turku będzie dziś mecz MKS MDK Warszawa – AZS UMK Toruń (godz. 18.00).