Sukcesy kleczewskich karateków na europejskich zawodach. Zdobyli łącznie 18 medali

2023-11-08 10:56:46

Zawodnicy Klubu Sportowego Feniks Kleczew na European Championship oraz European Children Games IKU zdobyli łącznie 18 medali.

Zawody odbyły się w Słowenii. Do europejskiej rywalizacji przystąpili m.in. zawodnicy Klubu Sportowego Feniks Kleczew, którzy znaleźli się w reprezentacji Polski prowadzonej przez Pawła Bombolewskiego, Piotra Lisewskiego oraz Zdzisława Nowaka. Karatekom z naszego regionu udało się wywalczyć 18 krążków.

Łącznie biało-czerwoni zdobyli 38 medali, co dało im czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Rywalizację wygrali Włosi, wyprzedzając reprezentację Rumuni i Słowenii.

Kleczewscy karatecy po raz kolejny sięgnęli po medale na zawodach międzynarodowych. - Dzięki ogromnej pracy na treningach prowadzonych przez niezawodnego trenera Zdzisława Nowaka możemy po raz kolejny być dumni z naszych zawodników. Nie zamierzamy zwalniać tempa, będziemy startować w dużych imprezach w naszej dyscyplinie i dawać przykład naszej niezawodnej młodzieży - skomentował Klub Sportowy Feniks Kleczew.

Zdj.: Feniks Kleczew