Od 14 grudnia na południu, w centrum i na północy regionu pojawiło się więcej pociągów, większa regularność i nowe możliwości dojazdu – od przejęcia trasy Leszno-Głogów, przez start Kalisko-Ostrowskiej Kolei Aglomeracyjnej, aż po wzmocnienie połączeń na linii Piła-Krzyż.