Region

Zamknij

Dodaj komentarz

„Konin to my”. Jubileusz 50-lecia świętuje Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

10:19, 29.10.2020 Aktualizacja: 00:03, 26.10.2025
Skomentuj „Konin to my”. Jubileusz 50-lecia świętuje Specjalny Ośrodek Szkolno –...

Dziśswój okrągły jubileusz świętuje koniński Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy. Z okazji 50-lecia podopieczni, ich rodzice, nauczyciele i kadraośrodka, a także zaproszeni goście spotkali się w Konińskim Domu Kultury.

Dziś w Konińskim Domu Kultury, w jednym miejscu, wjednym czasie, spotkali się ludzie, którzy swoje życie związali z ośrodkiemszkolno-wychowawczym. – Mamy nadzieję,że obudzimy dziś wspomnienia, wzruszymy i poruszymy serca wszystkichpracowników ośrodka, uczniów, rodziców i gości – mówiła dyrektor SOSWKatarzyna Rzymkowska witając gości. Wybrane fakty z historii placówki zaprezentowałaAgnieszka Kieliszewska, nauczycielka historii. 1 września 1968 roku to początekdziałalności szkoły podstawowej specjalnej w Koninie, mieszczącej się wtedyprzy ul. Bydgoskiej, a od 1971 roku w budynku przy ul. Kaliskiej 19. Rok 1972 byłbogaty w wydarzenia – utworzono pierwsze klasy szkoły życia, placówka uzyskałastatus państwowego zakładu wychowawczego, powstały też pierwsze gromady zuchowei drużyny harcerskie. W 1978 roku patronem ośrodka został Janusz Korczak. 1989 rokureprezentanci konińskiej szkoły wyjechali do Warszawy na II OgólnopolskąOlimpiadę Specjalną, w 1991 w Koninie rozpoczął działalność klub olimpiadspecjalnych, a uczeń konińskiej placówki odniósł sukces w lekkiej atletyce wGlasgow. W 1991 ukazał się pierwsze numer szkolnej gazetki „Głos Młodzieży”, dodziś wyszło ich 227, przygotowanych przez ponad 800 redaktorów. 14 grudnia 2017został wmurowany kamień węgielny pod budowę sali sportowo – rehabilitacyjnej.

Dziś doceniono także były dyrektorów placówki: Annę Kozaczewską,Waldemara Linkowskiego oraz Izabelę Wilk –Lemańską. Placówkę wyróżniono odznaczeniemTowarzystwa Przyjaciół Dzieci, nauczyciele otrzymali Honorowe odznaki„Zasłużony dla miasta Konina” oraz nagrody prezydenta. Medal SOSW otrzymał zato prezydent Józef Nowicki. – Spotkaniez młodzieżą i kadrą ośrodka było zawsze czymś bardzo szczerym, prawdziwym. Jesteściespołecznością wyjątkową, w tym współczesnym, często brutalnym świecie, bo waszeserca są czyste, wasze umysły wolne są od toksycznych emocji. To wyróżnia wasząspołeczność na tle innych. Jestem farciarzem, bo dla mnie szczęściem jest, żedziś mogę być z państwem, moimi przyjaciółmi, w ostatnim dniu pełnienia przezemnie urzędu prezydenta miasta – przyznał Józef Nowicki. .

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%