Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Szkoła Podstawowa nr 15 skończyła 30 lat. Uroczyście obchodzili jubileusz

14:31, 22.09.2023 Aktualizacja: 13:40, 26.10.2025
Skomentuj Szkoła Podstawowa nr 15 skończyła 30 lat. Uroczyście obchodzili jubileusz

Jubileusz 30-leciaistnienia obchodziła dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie. – To niezwykłyhonor i zaszczyt tu państwa spotkać, witać i gościć. To spotkanie łączy w sobiezapisane kartki 30-letnich wydarzeń szkoły. Jubileusz jest okazją do wspomnień,które choć minione, pozostają w pamięci. Mam zaszczyt być gospodarzem szkoły wroku jubileuszowym. Nie ukrywam, że jest to dla nie ogromne wyróżnienie, aletakże wyjątkowe przeżycie – mówiła do gości Iwona Baszczyk, dyrektor placówki.Wspominają pierwszydzwonek

Jubileusz 30-lecia szkoły to bardzo ważna chwila dla uczniów,rodziców, nauczycieli i pracowników administracji. – Ze wzruszeniem i łezką woku wspominam pierwszy dzwonek w tej szkole, który był pierwszym dzwonkiem dlamnie w konińskiej placówce, jak również początkiem jej działalności. Dodzisiaj pamiętam pierwsze rocznikidzieci, które obecnie niejednokrotnie jako dorośli mieszkańcy naszego miastaprzyprowadzają do szkoły swoje pociechy. Wśród grona pedagogicznego, pracownikówadministracji i obsługi jest wiele osób, które tak jak ja rozpoczęły pracę wnaszej wspaniałej szkole wraz z pierwszym dzwonkiem. Dzisiaj możemy powiedzieć,że nasza szkoła, mimo upływu lat jest placówką wesołą, dostosowującą się do nowychpotrzeb i wymagań. Pozostała taka sama, jest nie tylko ważną częścią lokalnejrzeczywistości, ale też częścią naszego życia. Ostatnie lata to okres, kiedynaszej jubilatce nadawane jest nowe oblicze. Dokonaliśmy modernizacji szkoły –mówiła Iwona Baszczyk.

„Możemy poszczycićsię wieloma wybitnymi absolwentami”

Jak podkreślała dyrektor, znaczącym wydarzeniem dla szkołybył wybór patrona szkoły – Polskich Olimpijczyków. – Motto „Szybciej, wyżej,mocniej” stało się inspiracją do codziennych działań mających na celu dążenie do osiągania znaczącychsukcesów. Postawy i osiągnięcia polskich olimpijczyków stały się wzorem do naśladowania dla naszych uczniów. Dzisiajpo 30 latach możemy stwierdzić, że w pełni realizujemy zasady wynikające zolimpijskiej dewizy. Przykładem tego sąliczne sukcesy nie tylko edukacyjne, ale i sportowe. Nasza szkoła jest znana irozpoznawana nie tylko w mieście, alerównież województwie i kraju. Na szczególne podkreślanie zasługuje faktistnienia w naszej placówce klas integracyjnych. Od najmłodszych lat wpajamy wumysły naszych uczniów zasady tolerancji i niesienia pomocy drugiemuczłowiekowi. Szkoła to nie tylko mury budynku, ale przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia krok po kroku podejmowaliwielki trud tworzenia szkolnej rzeczywistości. Im należą się słowa uznania iszacunku – mówiła dyrektor. – Możemy poszczycić się wieloma wybitnymiabsolwentami, którzy z dumą przyznają, że należeli do grona naszych uczniów. Dzisiaj wielu z nich pełni odpowiedzialne i ważnefunkcje społeczne.

Wiceprezydent życzyłolimpijczyka

Wśród gości był Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. – Todla mnie niezwykły zaszczyt być z wami w dniu tej wspaniałej rocznicy. Bywam naróżnych uroczystościach szkolnych i tam zazwyczaj są jakieś scenografie, ale tawasza bardzo mnie urzekła. Na tym wielkim napisie 30 lat widzę twarze uczniów, nauczycieli i pracowników. Ato właśnie wy tworzycie szkołę, jej historię, to wy jesteście najważniejsi –uczniowie, rodzice i nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi. Stare polskieprzysłowie mówi w zdrowym ciele zdrowy duch. Kształtujcie ducha, uczcie się pilnie i nie zapominajcie o kulturze fizycznej,bo do tego zobowiązują was patroni. Życzę, by kolejne 30 lat było czasemsukcesów, marzę, by z tej szkoły wyszedł olimpijczyk – mówił Witold Nowak, wiceprezydentKonina.

Podczas uroczystości dla gości wystąpiła młodzież.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%