– ZNP i Solidarnośćnie zgodziły się z naszym stanowiskiem i w piśmie skierowanym do prezydentazaproponowały stawkę 180 złotych – mówiła podczas posiedzenia komisji społecznychMałgorzata Hopen, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego o dodatkufunkcyjnym dla mentora.
1 września 2022 roku została wprowadzona funkcja mentora. – Terazw systemie opieki nad nauczycielami w zakresie zdobywania kolejnych stopniawansu zawodowego będziemy mieć równolegle dwie funkcje – opiekuna stażu wedługstarej pragmatyki zawodowej i mentora – mówiła Małgorzata Hopen. Pojawiła sięwięc potrzeba wprowadzenia dodatku funkcyjnego, jednocześnie została teżzaproponowana zmiana wysokości dodatkudla opiekuna stażu. – Będą to dodatki w takiej samej w wysokości, dotychczasbyło to 30 złotych dla opiekuna stażu, a teraz zarówno dla jednej i drugiejfunkcji to 40 złotych. Będziemy taką postać regulaminu mieli do 31 sierpnia2027 roku, ponieważ wtedy ta funkcja opiekuna stażu wygaśnie – mówiłaMałgorzata Hopen.
Projekt uchwały w tej sprawie, jak wskazywała szefowakonińskiej oświaty, był uzgodniony z 4 związkami zawodowymi. – ZwiązekGórnictwa, który odpowiedzi nam nie przesłał, jednak po 30 dniach ustawowych uznaliśmy,że jest to opinia pozytywna, następnie Związek Poradnictwa, który pozytywniezaopiniował naszą propozycję, jaką było na początku 30 złotych, czyli utrzymanietej samej stawki dla mentora i opiekuna stażu – wyjaśniła radnym MałgorzataHopen. – 2 związki zawodowe, ZNP i Solidarność, nie zgodziły się z naszymstanowiskiem i w piśmie skierowanym do prezydenta zaproponowały stawkę 180złotych.
Taka stawka dla 166 opiekunów stażu i mentorów łącznie dałabyrocznie kwotę blisko 360 tysięcy złotych. – Decyzją pana prezydenta nakierownictwie przyjęliśmy, że będzie to 40 złotych zarówno dla jednej i drugiejfunkcji. To również nie spotkało się z aprobatą ze strony tych dwóch związków.Podpisaliśmy w tym przypadku protokoły rozbieżności. Proponujemy przyjęcieuchwały, gdzie stawka wynosi 40 złotych – mówiła Małgorzata Hopen.
– Pewnie wszyscy byśmy chcieli, żeby ta stawka byłaodpowiednio wysoka, nawet nie tak wysoka jak proponowały związki, to sporowyższa niż ta kwota. Ale pan prezydent określił wyraźnie, że takie są możliwościnaszego budżetu – dodał Tomasz Andrzej Nowak, przewodniczący Komisji Edukacji,Kultury i Sportu Rady Miasta Konina.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz