Prokuratura Okręgowaw Koninie prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się nabywaniem na terenie Holandiiznacznych ilości narkotyków, przewożeniemich do Polski, a następnie rozprowadzaniem na terenie Koła i okolic.
Sprawa rozpoczęła sięw październiku 2016 roku, kiedy to funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policjizatrzymali kuriera przewożącego znaczne ilości narkotyków. – Następnie praca operacyjna CBŚP doprowadziła do zatrzymania kolejnychczterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym kierującego nią mężczyznę– informuje Marek Kasprzak, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej wKoninie.
Proceder polegał na tym, że na zlecenie przywódcy grupy, innymężczyzna nabywał na terenie Holandii narkotyki (marihuanę i amfetaminę), ajeszcze inny przewoził ją na teren Polski. –Pozostali członkowie gangu zajmowali sięrozprowadzeniem środków na terenie Koła i powiatu – dodaje rzecznik.
Zatrzymania miały dynamiczny charakter i odbywały sięjednocześnie w kilku miejscach powiatu kolskiego. Do udziału w akcjiwykorzystano policyjnych antyterrorystów.
Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut kierowania zorganizowanągrupą przestępcza, czterej pozostali – udział w grupie, zakup i wprowadzenie doobrotu około 46 kilogramów marihuany oraz około 9,5 kilograma amfetaminy ołącznej wartości czarnorynkowej około 1 miliona 600 tysięcy złotych.
Podczas przeszukania mieszkań gangsterów znaleziono 170porcji marihuany. – Czyny zarzucanepodejrzanym w rozumieniu kodeksu karnego stanowią zbrodnię, a więc grozi im karanie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności – informuje Marek Kasprzak.
Zdjęcia i film: CBŚP
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz