Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Kiedyś był tu sklep rybny. Rusza Centrum Obsługi Pasażerów MZK

15:46, 30.11.2021 Aktualizacja: 06:17, 26.10.2025
Skomentuj Kiedyś był tu sklep rybny. Rusza Centrum Obsługi Pasażerów MZK

Od jutra oficjalniezacznie działać przy ulicy Dworcowej 6 Centrum Obsługi Pasażerów MiejskiegoZakładu Komunikacji w Koninie. Jest ono dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Obiekt ten przejmie funkcję dwóch punktów sprzedaży biletów –przy dworcu PKP i ulicy Wyszyńskiego. Ich pracownicy (cztery osoby) będą teraz pracowaćprzy Dworcowej. Zaplecze socjalne posłuży także kontrolerkom biletów.

Jak podkreślała podczas oficjalnego otwarcia MagdalenaPrzybyła, prezes MZK, w Centrum Obsługi Pasażerów będzie można jednak nie tylkokupić bilety (także przy pomocy terminali płatności bezgotówkowych), ale totakże biuro podawcze i biuro rzeczy znalezionych. – Będzie tutaj także kasaMiejskiego Zakładu Komunikacji oraz informacja pasażerska. Mieszkańcyuprawnieni do biletów wolnej jazdy, na przykład honorowi dawcy krwi, w tym miejscubędą mogli je odbierać i przedłużać – mówiła Magdalena Przybyła. Podkreślając, żenowy obiekt dostosowany jest również dla osób z niepełnosprawnościami. –Chciałabym bardzo serdecznie podziękować władzom miasta za to, że ten obiekt,który kiedyś był sklepem rybnym i w kilku przetargach nie znalazł dzierżawców,trafił do MZK. Dzięki temu mogliśmy urządzić tutaj Centrum Obsługi Pasażerów –mówiła Magdalena Przybyła. Oficjalnego otwarcia dokonał również prezydentKonina. – To kolejny krok milowy związany z funkcjonowaniem MZK pod przywództwemMagdaleny Przybyły – mówił Piotr Korytkowski. – Co jakiś czas spotykamy się pokazującnową twarz MZK i to jest kolejna.

Prezydent przyznał, że to pomieszczenie będzie miało teżinne zadania przekazywane przez miasto. W otwarciu wziął również udział MarekGola, przewodniczący rady nadzorczej MZK.

Centrum Obsługi Pasażerów będzie otwarte od 1 grudnia, odponiedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 20.00, a także w soboty od 7.00do 15.00.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%