Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Mają autobus do przewożenia ratowników. Pomoże przy długotrwałych akcjach

10:54, 05.04.2021 Aktualizacja: 18:01, 20.10.2025
Skomentuj Mają autobus do przewożenia ratowników. Pomoże przy długotrwałych akcjach

Konińscy strażacy nierzadkouczestniczą w wielogodzinnych akcjach ratunkowych. Kilka dni temu KomendaMiejska PSP pozyskała autobus do przewożenia 17 osób. Pozwoli on dowozić namiejsce zdarzenia kolejnych strażaków, którzy zastąpią zmęczonych kolegów.

W strukturach konińskiej komendy funkcjonują 2 jednostkiratowniczo-gaśnicze, w których działają 3 grupy specjalistyczne. Dzięki nowemu autobusowinie będzie konieczności angażowania kilku pojazdów w celu zrealizowaniapodmiany na miejscu akcji.

Autobus pozyskany został ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Jest zabudowanyna podwoziu mercedesa sprintera i posiada silnik o mocy 95kW. Będzie również wykorzystywanydo przewozu osób na różnego rodzaju ćwiczenia i szkolenia.

„Pozyskanie pojazdu nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Wsposób szczególny należą się podziękowania: komendantowi głównemu PSP nadbryg.Andrzejowi Bartkowiakowi, wielkopolskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP st.bryg. Dariuszowi Matczakowi, komendantowi Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st.bryg. Maciejowi Zdędze” – piszą konińscy strażacy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%