Konińscy strażacy nierzadkouczestniczą w wielogodzinnych akcjach ratunkowych. Kilka dni temu KomendaMiejska PSP pozyskała autobus do przewożenia 17 osób. Pozwoli on dowozić namiejsce zdarzenia kolejnych strażaków, którzy zastąpią zmęczonych kolegów.
W strukturach konińskiej komendy funkcjonują 2 jednostkiratowniczo-gaśnicze, w których działają 3 grupy specjalistyczne. Dzięki nowemu autobusowinie będzie konieczności angażowania kilku pojazdów w celu zrealizowaniapodmiany na miejscu akcji.
Autobus pozyskany został ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Jest zabudowanyna podwoziu mercedesa sprintera i posiada silnik o mocy 95kW. Będzie również wykorzystywanydo przewozu osób na różnego rodzaju ćwiczenia i szkolenia.
„Pozyskanie pojazdu nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Wsposób szczególny należą się podziękowania: komendantowi głównemu PSP nadbryg.Andrzejowi Bartkowiakowi, wielkopolskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP st.bryg. Dariuszowi Matczakowi, komendantowi Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu st.bryg. Maciejowi Zdędze” – piszą konińscy strażacy.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz