Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Dlaczego nowe chodniki prowadzą donikąd? „Inwestycja zostanie poprawiona”

20:12, 27.07.2020 Aktualizacja: 04:11, 26.10.2025
Skomentuj Dlaczego nowe chodniki prowadzą donikąd? „Inwestycja zostanie poprawiona”

W sierpniu ma być połączony chodnik przydawnej Sonacie z nowym chodnikiem prowadzącym do tunelu łączącego ulicę Chopinaz Kolejową. W tej sprawie do prezydenta Korytkowskiego piszą mieszkańcy. – Każdemuzależy, żeby Konin był postrzegany z dobrej strony, jednak te 2 drogiprowadzące donikąd dają jedynie kolejne argumenty do drwin z miasta – napisałmieszkaniec opisując swój spacer z dwojgiem dzieci.

O niedokończonychchodnikach przy nowym przejściu podziemnym pisaliśmy już kilka tygodni temu wnaszym portalu, po sygnałach od mieszkańców. Widać, że cały czas ten temat jestaktualny, tym bardziej, że tą trasą chodzi coraz więcej osób. Jeden z mężczyznnapisał do prezydenta, relacjonując swój spacer z dwojgiem dzieci. Jedno siedziałow wózku, drugie jechało na rowerku przez oddane niedawno przejście przy ul.Torowej od strony Zatorza. – Powstały dwie drogi prowadzące w jedno miejsce, dotego obie urywają się bez powodu, z jednej można praktycznie spaść a drugaoddziela parking wysokim krawężnikiem. W obu przypadkach miałem spory problemzejść z wózkiem i sprowadzić dziecko z rowerkiem, jakby młody się nie zatrzymałprzed końcem chodnika, to by po prostu spadł na twarz. Jak można nazwać toprzejściem dostosowanym do osób na wózkach i z wózkami, jak prędzej możnazrobić sobie tam krzywdę? Czy naprawdę nie można było zrobić jednego chodnikałączącego to przejście z czymkolwiek np. chodnikiem przy Sonacie? – zwrócił sięz pytaniem na oficjalnej stronie miasta do Piotra Korytkowskiego mieszkaniec.

PrezydentKonina wyjaśnia, że problem z realizacją tego konkretnego chodnikawyniknął ze skomplikowanej sytuacjiwłaścicielskiej gruntów, na których się znajduje. – W wyniku negocjacji miastaKonina, wykonawcy – firmy Torpol, oraz właściciela gruntu – wspólnotymieszkaniowej, inwestycja ta zostanie poprawiona – informuje Piotr Korytkowski.– W sierpniu br. chodnik zostaniedoprowadzony do ciągu pieszego znajdującego się przy dawnym hotelu Sonata,obecnie wieżowcu mieszkalnym. Zostanie tam również zainstalowane dodatkowe oświetlenie.

W pierwszej połowie lipca przedstawicielPKP PLK odpowiadał nam, że te dodatkowe prace będą wykonane w najbliższym czasie. Na razie jednak nawet się nierozpoczęły.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%