Region

Zamknij

Dodaj komentarz

W Słupcy będzie można się powspinać i pograć w squasha

11:59, 31.01.2023 Aktualizacja: 11:53, 15.10.2025
Skomentuj W Słupcy będzie można się powspinać i pograć w squasha

Wraz z początkiem ferii zimowych w Słupcy oddano do użytku nowe atrakcje sportowe. Są nimi ścianka wspinaczkowa, a także kort do gry w squasha. Powstały one dzięki uzyskanym pieniądzom za wysoką frekwencję w szczepieniach przeciwko COVID-19. Słupca miała najwyższy wskaźnik w byłym województwie konińskim. Cała inwestycja zamknęła się w kwocie prawie 245 tys. zł (ścianka - 130 tys. zł, kort - 115 tys. zł). Kort do squasha został zamontowany w systemie SAXON Sport System, a składają się na to: ściany z ciśnieniowo laminowanych paneli (Fiberesin), podłogi wykonane z bardzo wysokiej jakości bezpoślizgowego parkietu z litego drewna bukowego. Wszystkie elementy kortu SAXON są certyfikowane przez Światową Federację Squasha. Wymiary kort do squasha: długość – 9,5 m; szerokość – 6,4 m; wysokość ściany czołowej – 4,57 m; wysokość ściany tylnej 2,13 m. Ścianka wspinaczkowa stanowi strukturę imitującą naturalną skałę. Kształt został zaprojektowany tak , aby dał możliwość wspinania się na różnym poziomie zaawansowania. Ścianka została wyposażona w zestaw podstawowych chwytów wspinaczkowych w 4 kolorach i rozmiarze od XS do XXL. Przy ich użyciu na boulderowni zostały przygotowane trasy wspinaczkowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Dla bezpieczeństwa korzystających zamontowano materace asekuracyjne które mają wysokość 30 cm. Powierzchnia wspinaczkowa wynosi 64,11 m2, wysokość ścianki to 4,20 m. Warto wspomnieć, że postawienie ścianki wspinaczkowej w Słupcy było jednym z projektów w miejskim budżecie obywatelskim w 2021 roku. Nie uzyskał jednak znaczącej liczby głosów, aby wygrać. Miasto postanowiło jednak taki obiekt postawić. - Budżet obywatelski pokazuje nam czego mieszkańcy oczekują w mieście. W miarę możliwości finansowych staramy się te projekty - które uzyskały jakąś akceptację mieszkańców, a nie wygrały – staramy się sukcesywnie realizować – oznajmił Michał Pyrzyk, burmistrz Słupcy. Jak się okazuje, zarówno wspinaczka jak i squash ma wielu sympatyków w naszym regionie. Na pokazowe zajęcia zapisało się ponad 50 osób, zarówno młodszych jak i starszych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%