Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Biblioteka w Sompolnie zaprasza na wystawę „Barwy naszego życia”. Prezentowane prace są zwieńczeniem i efektem terapii...

23:53, 13.10.2021 Aktualizacja: 09:08, 27.10.2025
Skomentuj Biblioteka w Sompolnie zaprasza na wystawę „Barwy naszego życia”....

12 października o godz.11.00 w Miejsko-Gminnej BibliotecePublicznej w Sompolnie została otwarta wystawa zatytułowana „Barwynaszego życia”. Prezentowane prace są zwieńczeniem i efektem realizowanej terapiiplastycznej prowadzonej w DomuDziennego Pobytu Senior + w Sompolnie przezAgnieszkę Wiśniewską.

- Artystki-malarkitworząc swe dzieła wkładały w nie całe swoje serca i mnóstwo zaangażowania, a przyokazji miło spędzały czas. To wspaniałe i twórcze kobiety, dzięki którym możemy oglądać obrazy, opowiadająceo etapach powstawania tych intrygujących dzieł, a współpracując ze sobą nie kryływzruszenia i ogromnej sympatii do współuczestników terapii plastycznej orazopiekunów Domu Dziennego Pobytu Senior + . Prezentowane prace sąautorstwa Marianny Sławińskiej, Marianny Dębińskiej, Anny Janickiej-Gorzeniak,Krystyny Mańkowskiej, Kazimiery Michalskiej i Zofii Perszke – mówi Katarzyna Janicka, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej wSompolnie.

Uwieńczeniemuroczystości było przestawienie: „Zemsta” Aleksandra Fredry, a w role bohaterówksiążki wcielili się niezwykleutalentowani seniorzy w ramach terapii teatralnej prowadzonej przez AndrzejaPrętnickiego. - W 20-minutowej sztuce zaprezentował się teatr o nowej nazwie„Młodzi duchem” w składzie: Marianna Dębińska, Zygmunt Teodorczyk, JózefKubiak, Alicja Przybyłowska oraz Andrzej Prętnicki – uściślając- instruktor i reżyser – informuje dyrektorka biblioteki. – Bardzo dziękuję zamożliwość obcowania ze sztuką również Tomaszowi Majewskiemu, dyrektorowiMiejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sompolnie, Andrzejowi Prętnickiemuradnemu ze Sompolna oraz wszystkim wspaniałym ludziom tworzącym te piękne dzieła,abyśmy mogli obcować ze sztuką, a tym samym wspólnie integrować społeczeństwo.

Wystawęmożna oglądać w bibliotece, w godzinach otwarcia, do 3 listopada.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%