SamorządStarego Miasta wesprze siedemdziesięcioma tysiącami złotych z budżetu gminnezabytki. Radni zgodzili się przekazać taką kwotę trzem parafiom.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy radni obradowalinad trzema uchwałami dotyczącymi pomocy przy pracach konserwatorskich,restauratorskich lub budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru. W tensposób wspomogli trzy parafie: Liścu Wielkim, Starym Mieście i Żychlinie. Wprzypadku Liśca Wielkiego proboszcz tamtejszej parafii wnioskował o przekazanie30 tys. zł na prace przy polichromii autorstwa Aleksandra Przewalskiego z 1908roku. Całość prac ma kosztować 146 tys. zł. Proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanejw Żychlinie złożył natomiast wniosek o udzieleni dotacji celowej na remont nagrobkóww lapidarium. Ogólny koszt prac to 23 tys. zł, gmina dołożyła do tego 10 tys. zł.Ostatnia dotacja dotyczyła parafii w Starym Mieście, której proboszcz złożyłwniosek o pomoc przy pracach konserwatorskich przy drzwiach bocznych świątyni.Mają one kosztować ponad 30 tys. zł, ksiądz wnioskował o kwotę 30 tys. zł. W trzechprzypadkach radni byli zgodni.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz