Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Swojskie jadło i lepienie garnków pod wiatrakiem. W Budzisławiu odbył się jarmark twórczości ludowej

20:20, 16.07.2017 Aktualizacja: 12:50, 18.10.2025
Skomentuj Swojskie jadło i lepienie garnków pod wiatrakiem. W Budzisławiu odbył się...

To już VI Budzisławski Jarmark Twórczości Ludowej. Dziś pod wiatrakiem Szczepanem można było kupić ręcznie malowane rzeźby z drewna, pszczeli miód, gliniane garnki oraz skosztować swojskiego jadła. Mieszkańcy gminy Kleczew spotkali się dziś w Budzisławiu Kościelnym. Pod wiatrakiem odbyła się impreza promująca twórczość ludową. - Wszystko, co można kupić, zostało własnoręcznie wykonane - wyjaśniała Magdalena Siupa, dyrektor kleczewskiej książnicy i organizatorka wydarzenia. Najmłodsi mogli podpatrzeć pracę wikliniarza, a nawet samodzielnie wykonać koszyk. Odbyły się też warsztaty lepienia garnków z gliny i malowania rzeźby z drewna. Nie zabrakło oczywiście swojskiego jadła i darmowej grochówki. Atrakcją jarmarku były też konne przejażdżki. Na zakończenie publiczność wysłuchała koncertu kapeli "Z kopyta".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%