Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Pałac w Brzeźnie będzie wyremontowany. Zbudowane zostaną też ulice w tej miejscowości

15:14, 27.10.2021 Aktualizacja: 02:39, 21.10.2025
Skomentuj Pałac w Brzeźnie będzie wyremontowany. Zbudowane zostaną też ulice w tej...

Pałacw Brzeźnie zostanie wyremontowany. W miejscowości zbudowanych zostanie teżkilka ulic. Gmina otrzyma na te inwestycje środki z Polskiego Ładu.

W ramach Programu Polski Ład gmina Krzymów składała trzywnioski. – Już wcześniej wiedzieliśmy, że dwa mają być rozpatrzone. Mieliśmy tylkowskazać które. Miały to być zadania do 10 milionów – mówiła podczas dzisiejszejsesji rady Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów.

W poniedziałek gmina otrzymała informację, że będziemogła zrealizować termomodernizację zabytkowego pałacu w Brzeźnie, który jest wtej chwili siedzibą szkoły podstawowej. – We wniosku wskazaliśmy, że prace będądotyczyły poprawy efektywności energetycznej budynku. Będzie to realizowane wsystemie zaprojektuj-wybuduj. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę stolarkiokiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych i ścian na gruncie,ocieplenie dachu wraz z wymianą konstrukcji dachowej i podszyciem oraz z odbudowękominów, modernizację systemów ciepłej wody i systemu grzewczego oraz wymianęgrzejników z zaworami termostatycznymi, wymianę pieca, opraw oświetleniowych iwykonanie instalacji fotowoltaicznej – wyjaśniała wójt. Dofinansowanie ma być wwysokości 90 procent, a kwota na termomodernizację pałacu w Brzeźnie to 2.700.000zł.

Drugi pozytywnie zaopiniowany wniosek to budowa ulicw Brzeźnie w i dotacja w wysokości 4.750.000 zł. – To dofinansowanie, jakiegojeszcze nigdy nie był rzędu 95 procent, a tylko 5 procent, czyli 250.000 zł mabyć po naszej stronie. W ramach tych środków ma być budowana ulica Krótka, Jaśminowa,Pogodna, Bukowa, Akacjowa w miejscowości Brzeźno o łącznej długości 990 metrów,szerokości 6 metrów, z chodnikiem z obu stron (2 m). Dodatkowo ma być budowanykolektor odprowadzający wodę deszczową na ulicy Słonecznej i Kwiatowej. To dlanas wielka radość, gdyby udało się to zrealizować. W ciągu pół roku będzie ogłoszonyprzetarg, znaleziony wykonawca i ostatni etap rozliczenie. To zadaniawieloletnie – mówiła Danuta Mazur.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%