Region

Zamknij

Dodaj komentarz

W kręgielni z Fundacją „Nowe Życie”. Dorośli niepełnosprawni walczyli o puchary

16:18, 28.09.2017 Aktualizacja: 13:13, 25.09.2025
Skomentuj W kręgielni z Fundacją „Nowe Życie”. Dorośli niepełnosprawni walczyli o...

Ponad 30podopiecznych Fundacji „Nowe Życie” wzięło udział w rozgrywkach sportowych w kręgielniw Woli Podłężnej. – Spotykamy się w tym miejscu już po raz kolejny. Nasipodopieczni mogą się wykazać w kręglach, natomiast rodzice i opiekunowie mająokazję zapoznać się z przepisami oraz możliwościami uzyskania pomocy dla swoichniepełnosprawnych dzieci – mówi Jadwiga Zdulska, inicjatorka Fundacji.

Fundacja „Nowe Życie” zajmuje się osobami dorosłymi, poszkodowanymilosowo, głównie wskutek tragicznego wypadku lub ciężkiej choroby. Powstała zinicjatywy Jadwigi Zdulskiej, matki Kuby, który w wieku 30 lat został ciężkoranny w wypadku samochodowym oraz Marzeny Gruberskiej, opiekującej się mężem powylewie.

Celem Fundacji jest zapewnienie codziennej opieki,profesjonalnej rehabilitacji, możliwość skonsultowania się ze specjalistami, poradyprawne, organizacja edukacji, wypoczynku, aktywności zawodowej, a takżeintegracja społeczna.

Właśnie integracji podopiecznych i ich rodzin miało służyćczwartkowe spotkanie w kręgielni w Woli Podłężnej. – Właśnieodbywa się turniej sportowy, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami –mówiła Jadwiga Zdulska. – Staramy sięspotykać regularnie, a najbardziej pomaga nam w tym gmina Kramsk. Dziś wspotkaniu wzięli udział przedstawiciele gminy: Waldemar Białecki,przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Nowak, doradca wójta Kramska orazzastępująca wójta Maria Kordyl. Byli teżprzedstawiciele Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej, Elżbieta Sroczyńska,dyrektor PCPR. Towarzyszy nam Halina Wesołowska, prezes Stowarzyszenia „Radość”z Głębockiego, której podopieczni również są tutaj.

Podczas gdy podopieczni mogli się wykazać w kręglach, ichrodzice mieli okazję zapoznać się z przepisami i nowymi możliwościami uzyskaniapomocy dla ich dorosłych niepełnosprawnych dzieci.

Fundacja „Nowe Życie” chce się nadal rozwijać, w tej chwilirozbudowywane są pomieszczenia domu dziennego pobytu w budynku sąsiadującym zkręgielnią. – Chcemy stworzyć dorosłym osobomniepełnosprawnym oraz ich rodzinom najlepsze warunki do jak najlepszego życia –mówi Jadwiga Zdulska.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%