Jak mówił podczas sesji w Grodźcu starosta StanisławBielik, powiat koniński ma 267 kilometrów swoich dróg. Niedługo jedna z nich, właśniew gminie Grodziec, ma być remontowana, dlatego też przyjechał prosić owspółpracę. – W powiecie mówi się o wieluproblemach, choć nie ma sesji by nie skupiać się na sprawach drogownictwa.Dlatego też mocno cenię sobie współpracę z samorządami, bo uważam że wspólniemożemy zrobić więcej – twierdzi Bielik. Jego zdaniem stan dróg w Konińskiemjest lepszy niż w sąsiednich powiatach. Nie znaczy to jednak, że nie ma jużczego naprawiać.
W ciągu mijającej kadencji, wliczając inwestycje narok 2017, Starostwo Powiatowe wyda na drogi w gminie Grodziec ponad 4 mln zł. Itak w 2015 zapłacono już 1 mln 224 tys. 333 zł, rok później powiat wykonał 8drobnych zdań za łączną kwotę ponad 233 tys. zł. Wtedy też zgłoszono trasę NowaCiśnica - Lipice do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wśród zadań bieżących jestkilka chodników i utwardzeń poboczy oraz największe czyli przebudowa drogi Czarnybród – Bystrzyca. Według kosztorysu odcinek o długości ponad 2,6 km ma kosztować1 mln 655 tys. zł. To właśnie tę inwestycję grodziecki samorząd mawspółfinansować.
W końcu, 12 głosami „za”, przy 3 wstrzymujących, ustalono,że Rada Gminy Grodziec dorzuci do inwestycji z budżetu 450 tys. zł, bo… wszystkiedrogi nasze są – tak można podsumować prawie godzinną dyskusję.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz