26 uczniów z czterech szkół w gminieGrodziec otrzymało stypendia i nagrody, jakie zostały ufundowane przez lokalnysamorząd. To pierwsza taka uroczystość po tym, jak została podjęta uchwałaustanawiająca tego typu wyróżnienia dla najzdolniejszych.
Nakanwie wprowadzonego w tym roku Lokalnego Programu Wspierania EdukacjiUzdolnionych Dzieci i Młodzieży, najlepsi uczniowie szkół podstawowych z terenugminy Grodziec odebrali pierwsze w historii tego samorządu stypendia i nagrody zanajlepsze wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia pozaszkolne.
Douzyskania stypendium wójta gminy Grodziec byli uprawnieni uczniowie, którzyuzyskali w ostatnim roku szkolnym średnią z ocen nie mniejszą niż 5,3 w klasach4-6 i 5,2 w klasach 7-8. Ostatecznie na liście znalazło się 23 uczniów. Stypendiumw wysokości 1.000,00 zł otrzymali: ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu – NadiaKaczmarek, Magdalena Czapczyk, Bartosz Szmajdka, Julia Dziubarczyk i JuliaOrkowska; ze Szkoły Podstawowej w Królikowie – Szymon Dziurdziński, BartoszSkowroński, Dominika Woźniak, Maja Szczepaniak; ze Społecznej SzkołyPodstawowej w Lipicach – Seweryn Brzęcki, Kinga Budzińska, Magdalena Pałubicka,Klaudia Trafna, Kacper Trafny; ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach –Sebastian Cieślak, Paweł Czuma, Oliwia Filipiak, Maria Struszczyk, MikołajStruszczyk, Kornelia Woźniak, Igor Mateusz Kawala, Jan Marczak, SylwiaBednarek.
Ponadto,za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, indywidualne nagrody finansowe otrzymali:Sandra Stępińska (SP w Grodźcu) – za zajęcie I miejsca w województwie konkursieekologicznym promującym OZE pt. „Cztery pory roku z OZE”, Jakub Wykrętowicz (SPw Grodźcu) – za zajęcie II miejsca w wojewódzkimkonkursie ekologicznym promującym OZE pt. „Cztery pory roku z OZE”, a także SzymonDziurdziński (SP w Królikowie) – za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznympt. „Z rodziną najlepiej”.
Uroczystewręczenie stypendiów i nagród odbyło się w poszczególnych placówkachoświatowych oraz w Urzędzie Gminy Grodziec.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz