Już po raz 18. w Kole zorganizowano Imprezę Świętojańską nawiązując do staropolskiej Nocy Kupały lub chrześcijańskiej Nocy Świętojańskiej. Impreza odbywa się w okolicach przesilenia letniego. Organizuje ją Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą przy wsparciu miasta. - W tę magiczną noc pełną tradycji, muzyki i radości nie zabrakło wielu atrakcji, zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców naszego miasta. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w wyplataniu tradycyjnych wianków, specjalnie przygotowanym quizie historycznym, czy poszukiwaniu monet wykrywaczem metali. Nie zabrakło też tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wianek czy wyboru Panny Nocy Świętojańskiej. Zwieńczeniem wieczoru było tradycyjne puszczanie wianków w nurt Warty - informuje Urząd Miejski w Kole. Zdjęcia: UM w Kole
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz