Region

Zamknij

Dodaj komentarz

W szpitalu pozostaje weekendowa opieka pediatryczna

12:10, 07.04.2023 Aktualizacja: 08:32, 15.10.2025
Skomentuj W szpitalu pozostaje weekendowa opieka pediatryczna

Kolski szpital, w marcu, realizowałpilotażowyprogram, który oprócz tego, żemiałzapewnićopiekęmedycznądzieciom, miałteż daćodpowiedźna pytanie, jak dużesązainteresowanie i potrzeba organizacji pomocy medycznej dla maluchów przez całą dobę od soboty do poniedziałkowegoporanka. Jak się okazało, są bardzo duże, zatem weekendowa opiekapediatryczna w lecznicy zostaje.

Dyrektor kolskiejlecznicy, decydując się na wprowadzenie weekendowej, całodobowej opiekipediatrycznej, argumentował to faktem, że w weekendy mieszkańcyKoła i powiatu, mieli problemy z dostaniem się do lekarzypediatrów. – Stąd pomysł, aby w marcu, w kolskim szpitalu, wewszystkie weekendy, mogły być przyjmowane dzieci z naszego miasta ipowiatu z różnymi jednostkami chorobowymi. Jeżeli zauważymy, żepomysł „wypalił”, i że jest taka potrzeba, to rozszerzymynaszą działalność na następne miesiące – mówił GrzegorzGibaszek na początku marca.

Pomiesiącuokazałosię,żetaka potrzeba istnieje. – Zainteresowanie opiekąpediatrycznąbyłoi jest nadal bardzo duże.Rodzice dowiedzieli się,żejesteśmydo dyspozycji i zgłaszalisięz bardzo wieloma jednostkami chorobowymi swoich pociech. Średniona dobęlekarze przyjmowali od 35 do 40 dzieci, czyli około80 maluchów byłozaopatrywanych przez naszych pediatrów w ciąguweekendu o różnychporach dnia, takżewieczorami i w godzinach nocnych. Co ciekawe, w pierwszy weekend popomoc przyjeżdżaliprzede wszystkim mieszkańcyKołai powiatu kolskiego, ale w kolejne, gdy informacja o tym, żeopieka pediatryczna jest u nas dostępnacałądobę,ze swoimi dziećmiprzyjeżdżalitakżerodzice spoza naszego powiatu, m.in. z powiatu konińskiego,ale takżez Izbicy Kujawskiej, Radziejowa itp. – poinformowałszef kolskiego SP ZOZ-u. – Stądkontynuujemy program, choćnie jest on jużpilotażowy.Jest realizowany w kwietniu, a w planach jest teżna maj, a chciałbym,by pozostałna stałe– dodał Grzegorz Gibaszek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%