Uroczyściebyło wczoraj, tj. 27 czerwca, podczas sesji Rady Gminy Koło. Stałosię tak za sprawą wręczania uczniom stypendiów wójta, anauczycielom nagród.
Tużpo ostatnim w tym roku szkolnym dzwonku, w gminie Koło, podczassesji, miała miejsce miła uroczystość. Otóż wójt MariuszRybczyński, w obecności rajców, wręczył stypendia uczniom zwszystkich szkół podstawowych z terenu gminy, którzy osiągnęliwysokie średnie oraz zapisali na swoich kontach sukcesy wkonkursach. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice, którzyodebrali od samorządowców gratulacje i powinszowania. – Pragnęzłożyć szanownym państwu wyrazy uznania za wzorowe wychowaniedziecka, osiągnięte wyniki i sumienne wypełnianie obowiązkówuczniowskich oraz godne zachowanie państwa dzieci. Gratuluję iżyczę dalszych sukcesów – powiedział włodarz. – Pragniemy,aby edukacja w gminie Koło stała na bardzo wysokim poziomie. Mamnadzieję, że tak jest postrzegana. Obojętnie czy nasi absolwencizostaną w gminie Koło, czy wyjadą, ważne jest, by podstawy ichwykształcenia były solidne. Dlatego, mając na uwadzeodpowiedzialność za przyszłość naszych dzieci, dokładamystarań, by tak było – dodał.
Ponadtopodczas sesji troje nauczycieli odebrało nagrody wójta, a dyrektorSP im. Orła Białego w Powierciu, Edycie Ostruszce włodarzpowierzył obowiązki pełnienia funkcji dyrektora tej placówki nakolejne 5 lat, czyli od 1 września 2022 do 31 sierpnia 2027 roku. –Serdecznie gratuluję wygrania konkursu i życzę pani sukcesówzawodowych, zdrowia, szacunku wychowanków i satysfakcji zwykonywanych obowiązków – powiedział Mariusz Rybczyński.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz