Region

Zamknij

Dodaj komentarz

Test&go po raz drugi będzie w Kole. Powodem jest duże ognisko zakażeń koronawirusem

06:40, 31.08.2020 Aktualizacja: 10:11, 25.09.2025
Skomentuj Test&go po raz drugi będzie w Kole. Powodem jest duże ognisko zakażeń...

Po tym, jak w powiecie kolskim wykrytoduże ognisko zakażeń koronawirusem, w konsekwencji czego został ogłoszony czerwonąstrefą, w Kole ponownie pojawi się pieszypunkt badań test&go. Wymazy będą pobierane od osób w kwarantannie i innychchętnych mieszkańców, którzy chcą sprawdzić czy są zdrowi.

W minionymtygodniu ujawniono duże ognisko zachorowań na COVID-19 w powiecie kolskim,których najwięcej jest w jednym z zakładów przetwarzających mięso. W efekciepowiat stał się czerwoną strefą, co oznacza powrót do wielu obostrzeń. Wojewodawielkopolski Łukasz Mikołajczyk zapowiedział wówczas podjęcie działań, zmierzającychdo ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Jednymz nich będzie ponowne uruchomienia w Kole pieszego punktu pobrań próbek dobadań test&go. Mieszkańcy powiatu kolskiego będą mogli z niego skorzystać wnajbliższy wtorek i czwartek, czyli 1 i 3 września. – Tę metodę mamy jużprzetestowaną i doskonale się sprawdziła, więc będziemy ją kontynuować.Pierwszego dnia będą wymazywane głównie osoby z kwarantanny po kontakcie zosobami zakażonymi, a drugiego pozostali mieszkańcy powiatu po wcześniejszymzarejestrowaniu się w poznańskiej stacji sanitarnej. Mam nadzieję, że w tensposób wychwycimy wszystkich zakażonych, aby ograniczyć transmisję wirusa wśródmieszkańców powiatu – przyznała Ewa Lewicka, szefowa kolskiej stacji sanitarnej.

Osoby chętne do wykonania testów muszą się na nie zapisać w WSSE wPoznaniu pod numerem telefonu (61) 65-68-075.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%