W niedzielę miała miejsce we Władysławowie akcja zbiórki krwi. Jejinicjatorem byli druhowie z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. W akcjiwzięło udział 25 osób, które oddały łącznie 11 litrów życiodajnego płynu.
„Nie bądź żyła, oddaj krew! Twoja krew ratujeżycie!” pod takim hasłem odbyła się 28 maja weWładysławowie akcja zbiórki krwi. Inicjatoramibyli druhowie z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, a szczególnie: prezes Wiesław Kałużny, druhna Magdalena Dębińska i BartoszChudzik, naczelnik jednostki. Miejscem gdzie utworzono punkt zbiórki była salaw strażnicy OSP. Tam Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wKaliszu ustawiło swoje stanowiska. Wszyscy chętni byli rejestrowani i badani. Zgłosiłosię 36 osób. Do oddania krwi zakwalifikowano 25 chętnych, a wśród nichsześcioro nowicjuszy, którzy po raz pierwszy honorowo dzielili się swoją krwią.Łącznie utoczono im ponad 11 litrów życiodajnego płynu. Krew trafi dopotrzebujących, w tym ofiar wypadków i osób poddawanych zabiegom operacyjnym.Zapotrzebowanie na krew nie maleje, nigdy nie wiadomo, kto i kiedy będziejej potrzebował, dlatego regularnie akcje krwiodawców pozwalają uzupełnićzasoby banku krwi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz