Zeszli z trasykilkadziesiąt kilometrów, aby przyjechać do Lichenia i pokłonić się Matce BożejLicheńskiej. Pielgrzymi z trzeciej grupy 37. Pieszej Pielgrzymki DiecezjiKoszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę przybyli do Lichenia, aby pomodlić siępodczas mszy św. w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.
– Wyszliśmy z naszegodiecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w czwartek, 1sierpnia, a we wtorek, 13 sierpnia wchodzimy na Jasną Górę. W naszej grupieidzie nieco ponad 50 osób, natomiast cała pielgrzymka z naszej diecezji liczyok. 400 pątników – wyjaśnił ks. Wiesław Hnatejko ze Złocieńca.
Pielgrzymom w drodze towarzyszy hasło „Wierzę w Chrystusa”. – Podczas naszej pielgrzymki rozważamyCredo. Każdego dnia „rozkładamy na czynniki pierwsze” tematy dotyczące naszejwiary, zastanawiamy i rozważamy główne prawdy wiary – dodał kapłan.
Na pytanie, dlaczego zdecydowali się nawiedzić licheńskiesanktuarium, ks. Hnatejko odpowiedział: –Licheńjest szczególnym miejscem na mapie Polski i dlatego postanowiliśmy tu przybyć.Zeszliśmy nieco z naszej trasy, aby tu przyjechać. Ten dzień jest dla nas dniemnieco spokojniejszym, mamy do przebycia mniejszy odcinek, dlatego zrodziła siętaka myśl, aby autobusem podjechać do Lichenia z oddalonego o 30 km Rzgowa.
W 37. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiejna Jasną Górę posługę duszpasterską sprawuje ok. 20 księży, z czego dwajopiekują się grupą trzecią, która zawitała do Lichenia: ks. GrzegorzToporkiewicz z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie oraz ks. WiesławHnatejko z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Kapłanom pomaga takżekleryk Michał. W grupie trzeciej pielgrzymują wierni m.in. z Drawska, Złocieńca, Świdwina i Połczyna.
Jak dodali, to ich druga wizyta w Licheniu w trakciepielgrzymowania na Jasną Górę. Wyrazili nadzieję, że nawiedzenie tutejszegosanktuarium stanie się tradycją w trakcie wędrowania na Jasną Górę w przyszłychlatach.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz