Jak już wcześniej informowaliśmy, władze Konina są zainteresowane kupnem działki między Dekadą a Wiaduktem Pokoju (dawniej Briańskim). W tej sprawie prowadzone są rozmowy. Czy spółki PKP dadzą zielone światło tej transakcji?
Wiceprezydent Paweł Adamów przyznaje, że jest w regularnym kontakcie z dyrektorem PKP Nieruchomości w Poznaniu.
– Dzwonię do niego co najmniej raz w tygodniu z przypomnieniem – mówi nam. – Generalnie odpowiedź jest pozytywna, ale PKP ciągle uzgadniają to z różnymi swoimi spółkami, też ze spółką XCity. My cały czas deklarujemy, że chcemy kupić tę nieruchomość i zrobić tam parking.
Wcześniej, gdy centrum handlowe Dekada miało innego właściciela, ten deklarował rozbudowę obiektu właśnie na tych terenach, w stronę wiaduktu. Jak stwierdza wiceprezydent, obecny właściciel początkowo nie był zainteresowany powiększeniem Dekady.
– Natomiast po pewnych analizach stwierdził, że ta rozbudowa galerii handlowej mogłaby nastąpić. My natomiast stoimy na stanowisku, że chcemy kupić cały ten grunt. Mam nadzieję, że uda nam się go zdobyć. Jesteśmy zdeterminowani – deklaruje Paweł Adamów.
Władze Konina na działce chcą wybudować bezpłatny parking w kształcie litery L dla mieszkańców. Wszystko jednak uzależnione jest od decyzji PKP.
– My robimy wszystko, żeby PKP przekonać, natomiast PKP też ma własne interesy, jeżeli chodzi o rozbudowę obiektu poprzez inne swoje spółki. Liczę, że zdecydują się nam to sprzedać – dodaje wiceprezydent Adamów. Licząc również, że decyzja w tej sprawie zapadnie w tym roku. – Oficjalne pisma zostały skierowane 2-3 miesiące temu, więc jest to na finalnym etapie. Pan dyrektor z Poznania ma bardzo pozytywne zdanie na ten temat – przyznaje Paweł Adamów.
Czy parking koło torów mógłby być piętrowy?
– Myślę, że taka inwestycja to są większe koszty i potrwa dłużej. Gdybyśmy przyjęli ten grunt, to można by było w pierwszym etapie urządzić normalny parking, taki publiczny i nieodpłatny. Ale trzeba się zastanowić. Jak będziemy mieli ten grunt, to można się zastanowić, czy parking ma być piętrowy – stwierdza wiceprezydent Adamów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz