Z Urzędu Miejskiego w Koninie zniknie kasa. Kiedy zostaną wprowadzone zmiany?
Temat likwidacji kasy w magistracie został poruszony podczas sesji przez radnego Huberta Szczepańskiego. Potwierdził to prezydent Piotr Korytkowski.
Zmiany zostaną wprowadzone od 1 lipca. – Nosiliśmy się z takim zamiarem od wielu lat – wyjaśniał Piotr Korytkowski. – Rozpatrywaliśmy wszystkie „za” i „przeciw”. Kontaktowaliśmy się z wieloma samorządami, które podjęły taką decyzję już znacznie wcześniej. I te dotyczące likwidacji kasy nie były podyktowane tym, że takie mamy widzimisię, ale to jest po prostu oznaka czasu.
Prezydent Konina wyjaśniał również, że dokonywanych jest coraz więcej płatności bezgotówkowych.
– W związku z tym, że są również zapowiedziane w mieście oszczędności dotyczące miejsc pracy wśród urzędników, również to bierzemy pod uwagę – mówił Piotr Korytkowski. Wskazując, że na Alejach 1 Maja jest oddział VeloBanku (koło Hotelu Konin), który obsługuje budżet miasta. – Gdzie odpłatności przyjmowane są bez marży, które są w innych punktach. Dlatego tę trudną decyzję podjęliśmy i kasa od 1 lipca rzeczywiście z urzędu znika – dodał prezydent Konina.
O tym, że rusza kampania, jak można dokonać płatności, mówiła Ewelina Ostajewska-Szwankowska, skarbnik miasta. – Miasto weszło w program płatności elektronicznych, których można dokonywać przez mObywatela. Myślę, że w mieście nie ma już osoby, która nie korzysta z telefonu komórkowego. Jest to bardzo fajna możliwość, dzięki której możemy sprawdzić w każdym momencie opłaty nie tylko za podatki lokalne, ale również opłaty za śmieci dla mieszkańców domków jednorodzinnych – dodała skarbnik miasta.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz