Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wKoninie obdarował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku orazdwie jednostki OSP z terenu powiatu tureckiego. Otrzymali defibrylator ipodpory stabilizacji pojazdów. Nowy sprzęt pozwoli strażakom na jeszczeskuteczniejsze działania.
Wsiedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku odbyło sięuroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego.
Dla PSP i OSP
OchotniczaStraż Pożarna w Turku i Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej otrzymały zestawypodpór do stabilizacji pojazdów. Komenda Powiatowa PSP w Turku zostaładoposażona nowoczesnym defibrylatorem AED. To wszystko dzięki wsparciufinansowemu z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.
Przedstawiciele i oficjele
Sprzętprzekazał Mariusz Seńko, zastępca dyrektora WORD. Odbierali go: st. kpt.Krzysztof Gruszczyński – komendant powiatowy PSP w Turku, Zbigniew Rogodziński– prezes OSP Turek i Mieczysław Frątczak – prezes OSP Dobra. Uczestnikamiwydarzenia byli także: Anna Majda – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,Romuald Antosik – burmistrz Turku, Tadeusz Gebler – burmistrz Dobrej i mł.bryg. Marcin Dzieran – zastępca komendanta powiatowego PSP w Turku.
Do akcji ratunkowych
Obdarowanipodkreślali, że nowy sprzęt pozwoli strażakom na jeszcze skuteczniejszedziałania. Przekazany sprzęt będzie służyć przede wszystkim do prowadzeniaakcji ratunkowych na drogach, usuwania skutków wypadków i bezpośredniej pomocyposzkodowanym.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz