Trzy mandaty dosejmiku wielkopolskiego na pięć w naszym okręgu wyborczym zdobyli kandydaciPrawa i Sprawiedliwości.
Z wyliczeń wynika, że z listy PiS mandaty zdobyli DominikSzopa (24.740 głosów), Grzegorz Fijałkowski (12.911) oraz KatarzynaRzepecka-Andrzejak (8.582).
Radną sejmiku zostanie również Anna Majda (21.172 głosy)reprezentująca Trzecią Drogę. Koalicja Obywatelska liczyła na dwa mandaty wsejmiku, by wzmocnić swoją pozycję, jednak radnym wojewódzkim zostanie tylko „jedynka”na liście KO w naszym okręgu, czyli Henryk Drzewiecki (zdobył 12.684 głosy).
W skali całej Wielkopolski, w sejmiku wygrała KO.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz