Nie będzie przebudowyulicy Paderewskiego (od Kleczewskiej do ronda WOŚP), na którą miasto otrzymało 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Rozwiązaliśmy umowę o dofinansowanie. Te środkizostały zwrócone do wojewody – wyjaśniał podczas dzisiejszej sesji wiceprezydentPaweł Adamów. Nasz samorząd musiałby dołożyć do tej inwestycji ponad 8 milionówzłotych.
Miasto otrzymało 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego FunduszuRozwoju Dróg na przebudowę ulicy Paderewskiego (na odcinku pomiędzy Kleczewskąa rondem WOŚP). Szacowany koszt tej inwestycji to 10 milionów złotych, więcdrugie tyle miasto planowało dołożyć. Został ogłoszony przetarg i okazało się,że wpłynęły 4 oferty i najtańsza z nich opiewa na kwotę 13,5 miliona złotych. –Niestety, nie byliśmy w stanie po przetargu podjąć się tej inwestycji i dołożyćtak naprawdę dobre 8 milionów złotych. Mamy wiele innych bardzo pilnychinwestycji, na które te środki musimy przeznaczyć – wyjaśniał radnymwiceprezydent Paweł Adamów. – W związku z czym rozwiązaliśmy umowę o dofinansowanie.Te środki zostały zwrócone do wojewody.
Dotacje dla miasta popłynęły też z rządowego PolskiegoŁadu na remont dachu hali „Rondo” (to około 5 milionów złotych) i tyle samo nabudowę tunelu pod torami w ciągu ulicy Okólnej. Ta druga inwestycja nie będzierealizowana w najbliższym czasie. – Po 1grudnia będziemy mogli w o wiele bardziej elastyczny sposób wykorzystać tedotacje, żeby nie przepadły. Na które inwestycje je wykorzystamy? Cały czasjeszcze trwa dyskusja, bo chcemy je wykorzystać na inwestycje najbardziejpotrzebne mieszkańcom i takie najbardziej pilne. Dopiero w grudniu będziemy wstanie określić – mówił Paweł Adamów.
Wiadomo, że jeden ze scenariuszy zakładaprzesunięcie środków z tunelu na remont hali „Rondo”.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz