Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Obostrzenia w administracji do 27 grudnia. Nadal obowiązuje praca zdalna, gdzie tylko to możliwe

12:55, 02.12.2020
Skomentuj Obostrzenia w administracji do 27 grudnia. Nadal obowiązuje praca zdalna,...

Praca zdalna w administracji publicznej zostałaprzedłużona do 27 grudnia. Znaczy to, że zgodnie z rozporządzeniem rady ministrówz 26 listopada, zarówno urzędnicy, jak i pracownicy miejskich spółek orazszkół, powinni pracować w domach, jeśli tylko jest to możliwe. Już ponad miesiąc temu premier Mateusz Morawiecki, podczasjednej z konferencji zachęcał przedsiębiorców, by, jeśli tylko to możliwe,oddelegowali swoich pracowników do pracy zdalnej. To samo tyczyło się urzędników,pracowników ośrodków kultury, szkół. Chwilę później nakaz pracy domowej zostałopublikowany w zarządzeniu rady ministrów. Obecnie obowiązuje to 26 listopada. Dlategoteż do dnia 27 grudnia 2020 roku wykonywanie zadań przez urzędy administracjipublicznej lub jednostki organizacyjne ma podlegać ograniczeniu polegającym nawykonywaniu wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Wyjątkiemsą tu sądy i prokuratury. Dlatego też nadal urzędy są zamknięte dla petentów,kasy nie przyjmują wpłat, a aby załatwić sprawę wymagającą kontaktubezpośredniego, trzeba wcześniej umówić się telefonicznie.

Przepisy weszły w życie 28 listopada 2020 r.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%