Roman Bromboszcz w książce „Stechnologizowana kultura” podejmuje próbę syntetycznego opisu kultury, która determinuje nasze widzenie rzeczywistości. Jak zwraca uwagę Marcin Czerwiński w recenzji publikacji: „Odnosi się wrażenie, że na ogół badacze poświęcają uwagę pojedynczym zagadnieniom, jak na przykład sztuczna inteligencja, ale rzadko chyba spoglądają całościowo na technologię zmieniającą rzeczywistość wokół nas. Wydaje się, że próbą takiego właśnie całościowego ujęcia, albo lepiej: teoretycznego, jest monografia Romana Bromboszcza.”
Na spotkanie z autorem książki „Stechnologizowana kultura” zapraszamy w piątek 8 grudnia, godz. 18:00. do Galerii CKiS Wieża Ciśnień. Wstęp wolny.
O Autorze
dr Roman Bromboszcz – autor książek: „Estetyka zakłóceń”, „Ewolucja i wartość” oraz „Kultura cybernetyczna i jakość” i „Stechnologizowana kultura”, blisko trzydziestu artykułów, m.in.: „Mindware. Eksplikacja negatywistyczna”, „Moda współczesna i cybernetyczna. Wartości, skrzydła i warstwy” oraz „Obramowywanie użytkowników cyberkultury. Sztuczna inteligencja, nadzmysłowość, człowiek+”. Publikował w Principiach, Kulturze i Wartościach, Estetyce i Krytyce, Sztuce i Filozofii, Kulturze Współczesnej, Przeglądzie Kulturoznawczym, Panopticum i Przeglądzie Krytycznym. W ramach badań sytuuje się na styku filozofii, kulturoznawstwa, nauki o komputerach i informatyki.