W 22 października kościół katolicki obchodził uroczystość św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i wszystkich tych, którzy swoim śpiewem wzbogacają liturgię. W klasztorze oo. Franciszkanów w Koninie obyła się msza święta upamiętniająca orędowniczkę wraz z koncertem. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono parafian, miłośników muzyki sakralnej oraz sympatyków lokalnych chórów.
2025-11-23 22:17:06