W najbliższą niedzielę, 8 września, odpust Narodzenia Najświętszej Marii Panny, patronki parafii w Dobrej. Połączono go ze zjazdem Turków, czyli Straży Grobu Pańskiego. Do Dobrej zjadą w niedzielę, 8 września, Turki z siedmiu wielkopolskich parafii w: Kaliszu, Choczu, Iwanowicach, Wielowsi, Stawiszynie, Winiarach, Cieplicach. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 na przykościelnym placu. Tam odbędzie się pokaz musztry Turków. Procesja z Turkami i orkiestrą O godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Turków. Zakończy się procesją wokół dobrskiego rynku. Oprócz kapłanów i Turków, w procesji pójdzie orkiestra dęta, chorągwie, feretrony, poczty sztandarowe, ministranci, chorągwie kościelne, a dziewczynki sypały będą kwiatki. Dołączą do niech zapewne parafianie i goście. Na koniec błogosławieństwo Na koniec ze schodów kościoła uczestników procesji pobłogosławi ks. Wojciech Marciszewski, dziekan dekanatu dobrskiego. Zdjęcia archiwalne
2024-09-06 10:53:11